RU

Новина дня: влада оголосила розкритим теракт в Дніпропетровську

01.06.2012, 17:55
Новина дня: влада оголосила розкритим теракт в Дніпропетровську - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Сьогодні стало відомо, що у справі про вибухи в Дніпропетровську затримано четверо підозрюваних. Силовики повідомили про те, що всі необхідні докази у слідства є. Президент України Віктор Янукович поспішив подякувати правоохоронним органам за розкриття теракту, доручивши силовикам зосередитися на забезпеченні безпеки на Євро-2012.

Як стало відомо сьогодні, співробітники правоохоронних органів затримали чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську 27 квітня. Підозрювані вимагали виплатити їм $4,5 млн. Відомо, що двом затриманим менше 40 років. Раніше вони характеризувалися позитивно, відношення до силових структур або армії не мали, до кримінальної відповідальності не притягувалися.

Генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що справу можна вважати розкритою. "Сьогодні ми можемо сказати, що злочин розкрито, у нас є вся інформація по злочину", - заявив він.

Як розповів голова СБУ Ігор Калінін, організатори вибухів самі вийшли на правоохоронців через інтернет. "Повідомлення проходили через інтернет", - сказав він, зазначивши, що гроші, які вимагали, - $4,5 млн. - зловмисники пропонували перевести їм на банківську картку. "Певну суму незначну ми їм дозволили зняти", - зазначив Калінін.

Він також повідомив, що зловмисники вимагали гроші, "інакше вибухи будуть тривати".

"Я хотів подякувати всім, хто брав участь у розкритті цього злочину", - заявив президент, попросивши надати громадськості максимально можливу на сьогоднішній день інформацію.

"Дуже важливо, щоб ми з вами врахували цей прикрий випадок тероризму в нашій країні під час подальшої роботи, для навчання наших спеціальних підрозділів та своєчасного реагування у таких випадках. Це дуже важливо. Напередодні Євро-2012 просив би вас зараз зосередитися на забезпеченні безпеки учасників , гостей чемпіонату Євро-2012, і в ці дні, безумовно, провести відповідну роботу", - сказав Янукович.

Нагадаємо, 27 квітня вдень у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, постраждала 31 особа (у тому числі 10 підлітків), 26 з них були госпіталізовані. Слідчі СБУ розслідують справу, порушену за статтею "терористичний акт". Всі вибухові пристрої були закладені в бетонні урни. Всі пристрої - саморобні, фугасної дії. Перший вибух приблизно дорівнював 160 грамам тротилу, другий - 190, третій - 230, четвертий - 300.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини