RU

Новина дня: влада не знайшла криміналу в гематомах Тимошенко

04.05.2012, 17:42
Новина дня: влада не знайшла криміналу в гематомах Тимошенко - Фото
dd4941aa8cd2afb3d714ce60dc1ba6a6.jpg
Підстав порушувати кримінальну справу за заявою Юлії Тимошенко про побиття в Качанівській колонії немає - не виключено, що вона сама поставила собі синці. Про це на прес-конференції заявив голова ГПУ  Віктор Пшонка.

Чотири фотографії Тимошенко, яка демонструє гематоми на своєму тілі, потрапили в ЗМІ 27 квітня. На них видно жовтуваті плями на руках і животі екс-прем'єра. В той же день ці фотографії були продемонстровані на зустрічі тоді ще омбудсмена
Ніни Карпачової з західними дипломатами.

01.jpg

Ці фотографії Тимошенко плюс її відмова від їжі викликали резонанс в європейських колах: найвпливовіші міжнародні організації одна за одною вимагали від української влади пояснень. Але президент  Віктор Януковичч з цього приводу вперто відмовчувався. Говорити його на цю тему змусили журналісти, які поїхали в прес-тур до Чорнобиля 26 апреля. Саме там Янукович повідомив, що дав доручення Генпрокуратурі розслідувати інцидент з Тимошенко. Президент запевнив, що офіційна позиція України з цього приводу буде озвучена після висновків Генпрокуратури. "Я дав доручення в межах своїх повноважень Генеральній прокуратурі України розслідувати це питання, і сподіваюся, ми найближчим часом отримаємо конкретну відповідь", - сказав Янукович.

Заяву Тимошенко про побиття перевіряла прокуратура Харківської області. "Перед вами матеріали в трьох томах всієї перевірки за заявою Тимошенко. Ці матеріали завершені
постановою про відмову в порушенні кримінальної справи", - зазначив Пшонка. За його словами, це рішення було прийнято харківською прокуратурою вчора. Матеріали були детально вивчені і в Генпрокуратурі, і її співробітники погодилися з рішенням про відмову в порушенні справи. "Все свідчить про те, що немає підстав стверджувати, що було побиття Тимошенко, що вона втрачала свідомість, як каже в своїй заяві. Відновлення хронології, показання свідків свідчать, що все було неправдивим, що написано в заяві. Воно не знайшло підтвердження", - сказав Пшонка.

 Прокурор Харківської області Геннадій Тюрін, який
курирував перевірку, відповідаючи на запитання, чи могла Тимошенко сама собі поставити синці, сказав: "Матеріали перевірки свідчать про те, що ми не виключаємо такий випадок - на питання, яке ви задали, звідки у неї можуть бути синці та чи могла вона сама собі їх заподіяти".

Пшонка додав, що точну відповідь на це питання міг дати лише медичний висновок. "Чи можна виключити те, про що ми говоримо? Напевно, ні, не маючи висновку судово-медичної експертизи. І якби була згода на проведення такої експертизи, то там стояло би і це питання для судмедексперта", - сказав він.

Генпрокурор нагадав, що Тимошенко тричі відмовилася від проведення такої експертизи.

Пшонка не виключив, що тепер
кримінальну справу може бути порушено проти самої Тимошенко  - за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину у зв'язку з її заявою про побиття. При цьому він навіть не засумнівався, що суд буде на боці прокуратури: "Я вважаю, що продовження цієї історії може бути таким, що у Тимошенко є право оскаржити до суду (відмова в порушенні кримінальної справи, - ред.). Суд прийме рішення про законність прийнятого рішення. А потім буде право у співробітників Харківської обласної прокуратури дати свої правові оцінки".

Завершення перевірки щодо інциденту з Тимошенко означає, що тепер Янукович, як і обіцяв журналістам у Чорнобилі, повинен оголосити офіційну позицію України і хоч якось відповісти на випади західних країн в свою адресу. Тим більше що
реакція Європи на події в Україні загострюється. Більше десятка президентів європейських країн з різних причин, - одні посилаючись на завантаженість, інші прямо пов'язуючи своє рішення з Тимошенко, - уже скасували поїздки на саміт Центральної Європи в Ялті, на якому буде присутній Янукович.

Ще одним важелем впливу на існуючий режим стало Євро-2012 - лідери Європи зараз серйозно розглядають можливість бойкотувати чемпіонат. Заходи в Україні, присвячені Євро-2012,
не має наміру відвідувати ніхто з єврокомісарів. "Президент Баррозу не має жодних намірів подорожувати в Україну або відвідувати заходиґ. присвячені Євро-2012. Цю позицію поділяють всі єврокомісари", - йдеться в повідомленні.

Досьє на Юлію Тимошенко


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини