RU

Новина дня: Влада до суду приписує Тимошенко замовне вбивство

18.06.2012, 17:19
Новина дня: Влада до суду приписує Тимошенко замовне вбивство - Фото
Фото: lrp.lt
Українська влада після періоду затишшя перейшла в наступ на Юлію Тимошенкоо. Поки Європа вирішувала питання бойкотування Євро-2012, ситуацію з екс-прем'єром тримали в підвішеному стані: касаційна інстанція постійно переносила розгляд газової справи, а перші особи держави утримувалися від публічних звинувачень у справі ЄЕСУ. Тепер, коли Євро у розпалі й бойкотувати вже нічого, справа Тимошенко отримала новий поворот - на неї "вішають" замовне вбивство. Першим затишшя перервав президент Віктор Янукович, який заявив про можливу причетність Тимошенко до вбивства депутата Євгена Щербаня. Сьогодні цю тему розвинув перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін: у нього вже немає сумнівів, що Тимошенко - злочинець.

Минулого тижня Янукович в інтерв'ю агентству Bloomberg допустив причетність Тимошенко до вбивства Щербаня в 1996 році. "Злочини, за якими відкриті кримінальні справи, були здійснені за участю Тимошенко. Це не є секретом для всього світу - це сталося. Включаючи вбивство Щербаня. Там були мотиви", - чітко заявив Янукович, додавши, що на Україну чиниться політичний тиск у зв'язку зі справами Тимошенко.

В той же день Янукович пом'якшив формулювання: в інтерв'ю Інтерфакс-Україна він повідомив, що встановлення причетності екс-прем'єра до вбивства депутата Євгена Щербаня є виключно прерогативою суду. "Якщо суд доведе, що Тимошенко була причетною до вбивства Щербаня, про що зараз багато пише преса, справа може отримати зовсім інший поворот. Але, повторюю, це прерогатива суду, а не когось іншого", - сказав він.

А в наступному закордонному інтерв'ю Янукович вже стверджував, що дуже хоче помилувати Тимошенко, але не може, поки всі судові інстанції в Україні і Європейський суд з прав людини не приймуть рішення у її справі: "Моя реакція на це така: я не можу діяти поза рамок закону ... Президент не має таких інструментів. Мені доведеться зробити все за законом". Сама Тимошенко не раз заявляла, що помилування Януковича їй не потрібно.

Ці коментарі з урахуванням виконаної "роботи над помилками" можна було б списати на необережність Януковича у висловлюваннях, проте слідом за президентом тему причетності Тимошенко до вбивства підхопив Кузьмін. За версією першого заступника генпрокурора, Тимошенко полягала в дружніх зв'язках з угрупованням Кушніра й неодноразово зустрічалася з бандитами. "Банда Кушніра була на службі у Павла Лазаренка. Ця банда виконувала його доручення і замовлення на користь Юлії Тимошенко. Цей факт підтверджений слідством, і у нас немає ніяких сумнівів, що банда Кушніра працювала на Лазаренка і Тимошенко ... Ми встановили 25 потерпілих, яких або вбили, або вчинили замах на них. І деякі очевидці тих подій прямо називають Лазаренка й Тимошенко організаторами злочинів. Це не обов'язково люди, яких ви знаєте", - сказав він в інтерв'ю Комерсант-Україна.

Кузьмін зазначив, що у слідства достатньо підстав пред'явити Тимошенко обвинувачення в убивстві Щербаня.

Коментуючи газову справу екс-прем'єра, Кузьмін констатував: "Справа Тимошенко має дві складові: правову й політичну. Правова всім юристам зрозуміла, і ні в кого не викликає сумніву, що Тимошенко - злочинець".

Реакція соратників Тимошенко на ці заяви Кузьміна послідувала негайно. "Істеричні заяви ... Кузьміна про нібито причетність Юлії Тимошенко до всіх резонансних злочинів, скоєних в країні за останні 20 років, свідчать про те, що карально-репресивна система завзято взялася виконувати замовлення президента Януковича", - йдеться в заяві партії, текст якої оприлюднений на сайті БЮТ.

"Сьогодні ж прокуратура показала, що вона завжди готова виконувати найвище замовлення, яким би диким і абсурдним воно не було ... Такі в Україні сьогодні реалії: країною править диктатор, який нацьковує своїх опричників на всіх, у кого є мужність виступати проти сповзання держави в кримінальну прірву", - додали в партії.

Коментувати заяву Кузьміна по суті в Батьківщині відмовилися: "Партія Батьківщина вважає приниженням для себе вступати в будь-яку дискусію з подібними суб'єктами. Сенс існування таких, як Кузьмін, діячів полягає лише в тому, щоб демонструвати найнижчу планку падіння і аморальності нинішньої влади".

Сама Тимошенко вирішила піти второваним шляхом і знову апелювати до Заходу: для початку вона має намір звернутися з позовом до судів інших країн у зв'язку з інтерв'ю президента Януковича агентству Bloomberg. "Юлія Володимирівна хотіла зазначити, що вона вдячна Януковичу за те, що він чесно і відверто визнав на весь світ, що є замовником політичних репресій проти Тимошенко, визнавши її винною без суду, а іноді і без слідства. Він прокричав це гордо на весь світ ", - зазначив сьогодні її захисник Сергій Власенко.

За його словами, оскільки Bloomberg є світовим агентством, це дає Тимошенко можливість звернутися з позовом до судів інших країн: "Юлія Володимирівна просила передати, що з сьогоднішнього дня вона формує команду юристів, які представляли б її інтереси в різних країнах з метою притягти до відповідальності людей на кшталт Януковича, які можуть тільки тріпати язиком. Під час цих судових процесів будуть розглянуті всі ті абсурдні й брехливі звинувачення, які прозвучали в інтерв'ю Януковича, і це стане для нього ганьбою й дасть можливість Юлії Володимирівні в нормальних демократичних судових процедурах реабілітувати своє чесне ім'я".

В даний час Тимошенко перебуває в статусі свідка у справі про вбивство Щербаня.

Депутат Верховної Ради Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну. У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивцю депутата Вадима Болотських.

Син Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань на прес-конференції 4 квітня 2012 року заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем'єрів Тимошенко й Лазаренка до вбивства батька.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини