RU

Новина дня: вирок Луценку назвали викликом суспільству

27.02.2012, 18:10
Новина дня: вирок Луценку назвали викликом суспільству - Фото
Юрій Луценко
Сьогодні Печерський суд Києва засудив екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка до 4 років в'язниці з конфіскацією майна (643 тис.грн. компенсації МВС за завдані збитки), позбавлення права займати керівні посади та рангу держслужбовця. В термін ув'язнення суд постановив врахувати перебування екс-міністра в СІЗО. Захист готується оскаржити рішення. Однак в сім'ї Луценка кажуть: в українську судову систему більше не вірять, але хочуть пройти формальну процедуру, щоб мати підстави для подання скарги в Європейський суд з прав людини.

Звинувачення: після вироку суспільство стало краще

У вироку екс-міністру сказано, що суд не бачить підстав не призначати Луценку покарання, не пов'язане з позбавленням волі. Суд прийшов до висновку, що зібрані у справі проти колишнього міністра докази повністю доводять його провину.

"Вирок суду аргументований доказами, здобутими в ході судового слідства. Я впевнений, що сьогоднішній вирок зробить наше суспільство кращим, оскільки кожен буде розуміти, що призначення на високі державні посади - це в першу чергу особиста персональна відповідальність за свої дії", - прокоментував державний обвинувач у справі Віктор Клименко+

На його думку, тепер кожен керівник, який бажає подарувати своєму підлеглому квартири або інші матеріальні блага, двічі подумає перед тим, як вчинити ці дії.

Захист оскаржить вирок


За словами адвоката Олексія Баганця, захист екс-міністра у двотижневий термін оскаржить вирок. Однак в родині політика кажуть, що не вірять в українську судову систему.

"Суд показав, що він є політичним. Суд виніс вирок, щоб догодити своїм замовникам", - заявив ЛІГАБізнесІнформ брат екс-міністра Сергій Луценко.

За його словами, захист екс-міністра оскаржить вирок. "Але надія на українські суди - мінімальна", - зазначив він, пояснивши, що подавати апеляцію захист буде лише з тим, щоб виконати процедуру, необхідну перед подачею скарги до Європейського суду з прав людини.

Товариство вирок не зрозуміє


"Справа розвалилася. Те, що ставиться в провину Луценка, це просто не йде ні в яке порівняння з тим, що відбувалося на тлі цього судового процесу: афера навколо "вишок Бойка"; 8 млдр.грн., списаних паливно-енергетичним компаніям; півмільярда євро, втрачені в результаті припинення надання допомоги з боку ЄС ", - коментує судовий процес для ЛІГАБізнесІнформ професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань.

За його словами, правосуддя в країні немає. "Мені здається, що влада провокує конфлікт і вибух, який змете цю владу", - вважає експерт. .

Директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський додає ЛІГАБізнесІнформ: "Я вважаю вирок надмірно суворим. Не в нашій слов'янській традиції замикати надовго такого роду "героїв". За його словами, "вистачило було пару раз стукнути палицею". "Я сподіваюся, що він і Тимошенко незабаром будуть амністовані", - зазначив політолог.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини