RU

Новина дня: вбивця Гонгадзе покараний, але замовники на волі

29.01.2013, 18:10
Новина дня: вбивця Гонгадзе покараний, але замовники на волі - Фото
Олексій Пукач

Печерський суд Києва визнав колишнього начальника головного управління карного розшуку МВС України Олексія Пукача винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе і засудив його до довічного ув'язнення з позбавленням звання генерала, конфіскацією майна, а також зобов'язавши виплатити постраждалим сім'ям компенсацію в загальній складності на 600 тис.грн. Почувши вирок, екс-генерал не стримався: "Вирок буде зрозумілий, тільки коли поруч зі мною опиняться Кучма і Литвин", - виголосив Пукач.

Гонгадзе задушили власним ременем

У своїх свідченнях Пукач розповів подробиці вбивства. Він повідомив, що вказівку приструнити Гонгадзе отримав від нині померлого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Тому він разом із підлеглими Протасовим, Поповичем та Костенком вивезли Гонгадзе до лісосмуги в Київській області. Журналіста роздягли, зв'язали, після чого викопали яму, уклавши його поруч з нею. Журналіст просив не вбивати, але його заткнули носовою хусткою. У цей момент, поки троє фіксували тіло, Пукач почав душити Гонгадзе.

Оскільки журналіст намагався боротися, Попович витягнув зі штанів Гонгадзе ремінь і передав його Пукачу. Накинувши його на шию журналісту, екс-генерал уперся коліньми йому в груди і продовжив душити. В агонії Гонгадзе спробував ще раз чинити опір і набрав у легені повітря, але отримав від Пукача удар в живіт і видихнув. Коли журналіст більше не міг опиратися, перевертень у погонах зламав йому кадик. Почалися конвульсії. Протасов і Костенко фіксували Гонгадзе до самої смерті.

Фото з ​​суду: Пукач говорить, що вбив Гонгадзе випадково

Упевнившись, що журналіст помер, злочинці скинули його тіло в яму. Бажаючи приховати сліди, вони облили тіло бензином і підпалили. Коли вогонь згас, яму закидали землею. Оскільки зникнення набрало широкого розголосу, в жовтні 2000 року Пукач знову повернувся на місце вбивства, відкопав тіло і вивіз у Таращанський ліс, де відрізав Гонгадзе голову. При цьому сьогодні на суді екс-генерал заявив, що не хотів убивати - кадик зламав журналісту нібито випадково, тому довелося переховувати сліди. Однак суд зазначив, що злочинці діяли без масок. Крім того, інші члени групи визнали, що мали намір вбити Гонгадзе.

Пукач вказав на Кучму і Литвина 

Відповідаючи сьогодні суду, чи зрозумілий йому вирок, Пукач заявив: "Вирок мені буде зрозумілий, тільки коли поруч зі мною опиняться Кучма (обіймав посаду президента, - ред.) і Литвин (обіймав посаду глави Адміністрації президента, - ред.)".

Відео: вбивця Гонгадзе вказав замовників

Після оголошення вироку він відмовився відповідати на запитання журналістів, але потім все ж таки сказав: "Я все говорив у ході слідства і під час суду. Але правду в цьому залі хотів знати тільки Федур (адвокат Лесі Гонгадзе, - ред.). Ні Мельниченко (обіймав посаду співробітника Держохорони, - ред.) з Америки, ні Піскун (обіймав посаду генпрокурора, - ред.), а тільки Федур. Тому запитайте про мотиви вбивства у Литвина і Кучми".

Разом з тим, на думку суду, єдина зачіпка, яка могла зв'язати вбивство з Кучмою і Литвином - плівки Миколи Мельниченка - не може вважатися доказом. Суд вирішив, що Мельниченко не був уповноважений на збір доказів про злочин, коли робив записи в кабінеті другого президента Леоніда Кучми, тому записи не можуть бути прийняті як докази.

Захист Пукача має намір оскаржити вирок. Те ж саме збирається робити і сторона сім'ї Гонгадзе. Родичі загиблого журналіста не залишають надій, що замовники вбивства будуть покарані.

Відео з суду: Пукач вказав на Кучму і Литвина
Як розправилися з Гонгадзе: у суді зачитали подробиці вбивства
Фоторепортаж з суду над Пукачем: "Я вбив Гонгадзе випадково"

Досьє на Георгія Гонгадзе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини