RU

Новина дня: в Україні різко загострилася парламентська криза

04.04.2013, 17:05
Новина дня: в Україні різко загострилася парламентська криза - Фото
Альтернативне засідання парламенту у складі ПР і КПУ
Триваюча парламентська криза в Україні знайшла нову форму. Після чергового блокування опозицією роботи парламенту, дві провладні фракції - Партія регіонів та КПУ - провели альтернативне засідання в приміщенні комітетів Ради на вулиці Банковій. Влада припускає, що єдиним виходом з парламентської безвиході може стати саморозпуск Верховної Ради і нові вибори за мажоритарною системою. Опозиція називає провладних депутатів путчистами і загрожує 15 роками в'язниці.

22 голосування та 6 мільярдів

Відкриваючи засідання в комітетах, спікер парламенту  Володимир Рибак заявив, що на виїзному засіданні зібралися більше 240 депутатів. Опозиціонерів на засідання не запрошували, а коли вони прийшли - не пустили. На засіданні розглянули 22 питання - затвердили дев'ять законів, ще 13 - в першому читанні. Серед іншого, депутати виділили 5,8 млрд.грн. з держбюджету на потреби Міністерства доходів і зборів України, ще 1,7 млрд - службі з надзвичайних ситуацій. За законопроект N2408 проголосували 232 депутати.

Голова фракції ПР в Раді Олександр Єфремов упевнений, що регламент парламенту не забороняє проводити такі сесійні засідання та ухвалювати закони поза стінами Верховної Ради. "Ми робимо це публічно. Ми ні від кого не ховаємося, нікого не боїмося і відкриті перед суспільством", - сказав Єфремов.

На засідання провладної більшості прийшли і кілька депутатів від Батьківщини. Вони повідомили, що написали заяви про вихід з фракції. Серед них - Віталій Немилостивий та Роман Стаднійчук Крім того, фракцію опозиції покинули Ігор Скосар і Олег Канівець.

Завтра регіонали планують повернутися в будівлю Ради. Однак, якщо опозиція продовжить блокувати трибуну, депутати можуть зібратися і в іншому місці, повідомив регіонал  Володимир Макеєнко.

Опозиція погрожує в'язницею


Поки влада приймала закони на Банковій, три опозиційних партії - Батьківщина, УДАР і Свобода - провели коротке засідання в будівлі парламенту на Грушевського на чолі з віце-спікером Русланом Кошулинським. З ними разом кілька безпартійних мажоритарників, які не побажали брати участь в альтернативному зібранні.

Лідер фракції Батьківщини Арсеній Яценюк заявив, що всі рішення альтернативного засідання незаконні. В опозиції стверджують, що дії регіоналів і комуністів - це путч, засідання регіоналів суперечить Конституції. "Будь-яке рішення, яке вони будуть приймати в підворітті або в Межигір'ї, не буде конституційним. І будь-яка спроба прийняти такі рішення - це спроба захоплення державної влади і замах на конституційний лад. Це в'язниця, мінімум 15 років", - заявив опозиціонер.

У неділю опозиційні лідери мають намір зібрати людей у ​​Києві, протестуючи проти замаху Партії регіонів і КПУ на конституційний лад країни. В опозиції нагадали, що ст.5 Конституції України передбачає безпосереднє народовладдя в цьому випадку. "Час апелювати до народу", - заявив один з лідерів опозиції Олег Тягнибок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини