RU

Новина дня. Українці з літа поїдуть в ЄС без віз: всі подробиці

06.04.2017, 17:44
Новина дня. Українці з літа поїдуть в ЄС без віз: всі подробиці - Фото
25e5c83ca11fd987e16c69deb29b452d.jpg
Сьогодні, 6 квітня, Європейський парламент схвалив надання громадянам України права подорожувати в країни Європейського Союзу без віз. За внесення України до переліку країн, громадянам яких застосована візова лібералізація, проголосував 521 евродепутатат, 75 були проти, 36 - утрималися.

Що далі

Тепер залишилося дочекатися виконання формальностей. Головна з них - голосування в комітеті постійних представників і в Раді міністрів ЄС.

"Хочу звернути увагу, що це ще не відкриті кордони. Ми чекаємо рішення Ради Європейського Союзу, наполегливо працюємо, щоб ніхто не відстрочив його, тому що ви бачите - вороги не сплять, і ми це чули вчора від пропутінських представників, які намагалися закликати, так само, як і наша внутрішня п'ята колона, тими самими аргументами, щоб не давати безвіз або відстрочити його", - заявив президент України Петро Порошенко.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, в свою чергу, висловив переконання, що нинішнє голосування в Європарламенті за безвізовий режим для України є надзвичайно важливим як для українців, так і для самої Європи.

"Знаючи ЄС, можу сказати, що потрібно буде 1,5-2 місяці для остаточного прийняття рішення. Зараз будуть збиратися технічні представники, потім буде засідання Ради ЄС. Нинішнє голосування повинна двічі затвердити Рада Євросоюзу на рівні послів країн-членів і міністрів", - поінформував Клімкін.

"Хотілося б швидше, але це буде не раніше червня. Це пов'язано з виборами, які повинні пройти в одній з країн. Але, думаю, ті, хто розраховував їхати у відпустку в липні-серпні вже зможуть не вистоювати в черзі за візами", - повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Після схвалення безвізового режиму Радою ЄС, документ буде підписаний і опублікований в офіційному журналі ЄС. З цього моменту потрібно ще 20 днів на запуск безвізового режиму.

Як це буде працювати: документи, терміни

Треба буде мати при собі біометричний паспорт (без нього доведеться оформляти візу) і страховий поліс. У тому випадку, якщо у громадянина, який перетинає кордон, є паспорт старого зразка і відкрита віза - вона як і раніше буде підставою для в'їзду в шенгенську зону.

Якщо в'їжджаєте з біометричним паспортом без візи, співробітники прикордонслужби можуть поцікавитися, куди і навіщо їдете, запитати про наявність зворотного квитка або броні в готелі, а також про наявність достатньої суми грошей для поїздки (ніяких виписок з банку - тільки готівка або кредитна карта). Така норма поширюється на всіх громадян третіх країн із візовим режимом лібералізацією.

Якщо мета поїздки у відвідуванні заходу, виставки, конференції, бізнес зустрічі, то необхідно буде надати відповідний квиток або запрошення (може бути у вільній формі, включаючи усну - це не документ для візи: досить пояснити, до кого ви їдете, дати телефон або пояснити, звідки ви знаєте що запрошуючу сторону). Для туристів буде достатньо броні в готелі, зворотний квиток на транспорт і маршрут поїздки (його можна озвучити прикордонникам усно). Якщо ви прямуєте до друзів або родичів, прикордонна служба може також попросити номер телефону вашої контактної особи в ЄС.

Однак все це може і не прозвучати. В ідеальному варіанті, якщо українці не будуть порушувати законодавство Євросоюзу, кількість питань і частота їх озвучування (через одного, через десять чоловік) буде зменшуватися. Практика найближчих сусідів показує: спочатку питань більше, але з кожним місяцем їх стає менше, поки не настає ідеальний варіант: показуєте біометричний паспорт і проходите.

Читайте також: Петренко про скасування віз для України: Ця поразка Путіна

"Якщо в цілому громадяни України не будуть створювати проблем для Європейського Союзу, то і питань цих буде менше. Якщо порушень буде багато не в масштабах ЄС, а в масштабах конкретних країн, то це може призвести до проблем. Тому ми повинні, якщо хочете, відповідально поставитися до безвізового режиму", - підкреслює глава українського МЗС в інтерв'ю LIGA.net.

Максимальний термін перебування в країнах ЄС для українців становитиме 90 днів за кожні півроку.

Винятки

Після введення безвізового режиму громадяни України зможуть в'їжджати без віз в усі держави-члени ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Однак можна буде їздити в чотири країни-асоційованих учасника шенгенської угоди: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Для постійної роботи або навчання в країнах ЄС українцям необхідно буде, як і раніше, оформляти довгострокову або робочу візу.

Прикордонники можуть відмовити у в'їзді в разі відсутності грошей у того, хто в'їжджає; відсутності документів (готель або запрошення). Або якщо ви перебуваєте в "чорному списку". Крім того, зрозуміло, не пустять без біометричного паспорта.

Механізм зупинення безвізового режиму

Цей механізм - гарантія контролю за міграцією для ЄС. Якщо більшість країн ЄС порушують питання про необхідність запуску механізму, то Єврокомісія може затвердити це рішення, припиняючи безвізовий режим для певних категорій громадян відповідної країни, що не входить до складу ЄС, на 9 місяців. Якщо причина введення механізму протягом цього періоду не усувається, Єврокомісія прийматиме рішення для призупинення безвізового режиму для всіх громадян відповідної країни на 18 місяців.

Механізм може бути запущений в тому випадку, якщо з боку українців будуть зафіксовані численні порушення - перебування в країнах ЄС більше 90 днів або, наприклад, зловживання лібералізацією безвізового режиму для подачі заяв про отримання притулку.

Важливою умовою надання безвізового режиму для України було впровадження реформ, в тому числі - створення антикорупційних інституцій. Якщо Україна дасть таким реформам задній хід - це теж може стати причиною запуску механізму призупинення безвізового режиму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини