RU

Новина дня: ТВі - влада почала кримінальне переслідування ЗМІ

12.07.2012, 17:50
Новина дня: ТВі - влада почала кримінальне переслідування ЗМІ - Фото
Податківці проводять виїмку документів в офісі каналу
Сьогодні в офіс ТОВ ТелеРадіоСвіт (телеканал ТВі) прийшли офіцери податкової міліції з рішенням суду про виїмку документів. ТВі - український телевізійний канал, працює в ефірі з17 березня 2008 року. Виробляє кілька програм, в яких жорстко критикується влада Віктора Януковича.

Завели кримінальну справу

Як розповів ЛІГАБізнесІнформ гендиректор ТВі Микола Княжицький, сьогодні в офіс прийшли п'ять представників податкової міліції з відеокамерами і рішенням суду про виїмку документів. "Проти посадових осіб каналу, в даному випадку - проти мене, порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податків від діяльності нашої компанії. Справа абсолютно абсурдна, ми вже навіть виграли суд, але після суду вони порушили кримінальну справу", - зазначив Княжицький.

На уточнююче запитання, про яку суму йдеться, Княжицький відповів: "Шість мільйонів гривень. Коли ми тільки починали працювати, то купили обладнання. Держава повинна була нам повернути ПДВ. Але оскільки ПДВ вони відмовилися повертати, то ми зараховували це неповернене ПДВ під час сплати податків. І всі попередні податкові перевірки сказали, що це законно. А тепер вони кажуть, що ми не мали права цього робити".

За словами Княжицького, зараз з представниками податкової міліції спілкуються юристи компанії.

"Ми розцінюємо цю ситуацію однозначно як безпардонний і нахабний тиск на свободу слова. По-іншому я не можу це назвати, оскільки навіть рішення суду в нашу користь", - підсумував Княжицький.

Перевіряють документи за чотири роки

Як стало відомо ЮрЛізі, юридичну підтримку каналу здійснює фірма Jurimex. Юристи повідомили, що на даний момент податкова вилучає документи. Виїмка, як розповіли юристи, проводиться за чотири роки діяльності підприємства, тобто з 2008 по 2012 роки.

"Податківці вимагають видати всі документи за цей період, фактично залишивши підприємство без всієї бухгалтерської документації, паралізувавши таким чином роботу підприємства. Таким чином, служба здійснює тиск на гендиректора і безпосередньо на сам телеканал", - вважають юристи.

Крім того, заявляють вони, про порушення кримінальної справи стало відомо "виключно з постанови про виїмку документів, тому зараз ми звернулися із заявою про видачу копії постанови про порушення кримінальної справи, яку будемо оскаржувати", - розповіли юристи.

Клименко обіцяв не чіпати ЗМІ

Раніше повідомлялося, що Державна податкова служба України продовжила мораторій на перевірки засобів масової інформації. "З метою забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації в період проведення виборчої кампанії з виборів народних депутатів України 2012 року представники ЗМІ не будуть включатися в план-графік проведення перевірок", - говорилося в повідомленні податкової.

Перед цим за дорученням голови ДПС України Олександра Клименка відповідно до рекомендацій Верховної Ради, всі графіки перевірок засобів масової інформації були скасовані з другого кварталу цього року.

Таким чином, відзначали в податковій, журналісти матимуть всі умови для об'єктивного та неупередженого висвітлення виборчої кампанії.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини