RU

Новина дня: Тимошенко залишить в'язницю найближчим часом

11.10.2013, 17:00
Новина дня: Тимошенко залишить в'язницю найближчим часом - Фото
Юлія Тимошенко
Сьогодні голова держави Віктор Янукович дав зрозуміти  що питання  Юлії Тимошенко, як останній камінь спотикання в питанні підписання угоди про асоціацію з ЄС, обов'язково буде вирішено - і вже найближчим часом . Про це він заявив сьогодні на зустрічі з єврокомісаром Євросоюзу з питань розширення та добросусідства Штефаном Фюле.

Більше не мовчить

Сьогодні протягом дня Фюле провів кілька зустрічей в рамках візиту в Україну. Головна з них пройшла на Банковій в Адміністрації президента. На зустрічі з єврокомісаром президент визнав, що "найбільш болючим питанням" на шляху євроінтеграції залишається питання екс-прем'єр-міністра Тимошенко. "Місія Кваснєвського - Кокса працює, ми ведемо спільну роботу, шукаємо зараз шляхи, і я сподіваюся, що найближчим часом визначимося остаточно, яким шляхом буде вирішуватися це питання", - сказав президент, який раніше всіляко уникав цієї теми.

"Я дуже радий почути, що повністю збігається ваша оцінка і моя оцінка того прогрес, який має бути зроблений, і тих питань, які залишилося вирішити", - відповів Фюле. Він погодився з тим  що рішення щодо екс-прем'єра Тимошенко має бути знайдено в рамках місії Кокса - Кваснєвського, які раніше подали прохання про помилування Тимошенко.

Фюле також відзначив "дуже хороший прогрес" України у виконанні умов для підписання угоди про асоціацію, а також посилення і поглиблення політичного діалогу Євросоюзу і України.

Два шляхи Януковича

Зараз у президента Януковича є два шляхи  які обговорюються публічно. Перший і найпростіший - помилування Тимошенко. В кінці цього місяця повинна зібратися комісія з помилування, яка прийме рішення: направляти документ Кокса - Кваснєвського президенту на підпис, або відхилити.

Другий шлях пов'язаний з виїздом Тимошенко на лікування за кордон. За логікою тих , хто обговорює цей сценарій, на лікуванні в Німеччині екс-прем'єр буде в безпеці, а її здоров'ю нічого не загрожуватиме. Однак при цьому на Тимошенко залишиться непогашена судимість у справі про газові угоди. Це означає, що повернення в Україну для неї неминуче закінчиться в'язницею.

Саме другий варіант відстоюють у партії влади. Сьогодні на зустрічі з Фюле спікер Верховної Ради Володимир Рибак запропонував лідеру фракції Партії регіонів Олександру Єфремову і лідеру фракції Батьківщина Арсенію Яценюку разом розробити законопроект, який дозволив би лікувати Тимошенко за кордоном. "Сідайте і домовляйтеся... Готуйте закон. Ми можемо разом допомогти, особливо в тому, що стосується лікування засуджених, які не можуть отримати медичну допомогу в Україні", -  сказав Рибак.

Тимошенко виїхати за кордон погодилася. Вона вважає, що заради угоди з ЄС її особиста доля - питання другорядне. У той же час, очевидно, що в Євросоюзі, пройшовши курс лікування і вийшовши на свободу, Тимошенко зможе вести активну політичну діяльність у вигнанні - до тих пір, поки влада в Україні не зміниться. Однак у будь-який момент - не варто виключати й цього - на сайті президента України може з'явитися указ про помилування. Для цього не потрібно особливих законодавчих змін - вистачить і волі Януковича.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини