RU

Новина дня: Тимошенко й Яценюк ведуть на вибори шість партій

23.04.2012, 17:20
Новина дня: Тимошенко й Яценюк ведуть на вибори шість партій - Фото
2a7129ba0b63a96df9256164546a3f7b.jpg
Шість опозиційних партій домовилися про спільну участь в парламентських виборах на базі найбільш рейтингової політичної сили - Батьківщини. Підписи під декларацією єдності поставили екс-прем'єр Юлія Тимошенко і лідер Фронту змін Арсеній Яценюк. Вони і очолять виборчий список.

В об'єднану опозицію увійшли Батьківщина, Фронт змін, Народний рух, Народна самооборона, партії За Україну і ПРП. Список залишається відкритим для всіх, хто поділяє принципи і цінності об'єднаної опозиції.

12 травня пройде форум об'єднаної опозиції, на якому її представники оприлюднять завдання, які вони ставлять перед собою. "На форумі буде презентовано програму змін від об'єднаної опозиції, за що ми і проти чого, які цілі ми ставимо, і як ми їх будемо досягати", - сказав сьогодні на прес-конференції Яценюк.

У декларації єдності йдеться, що Батьківщина і Фронт змін сформують спільний список на виборах і узгодять кандидатів в мажоритарних округах. Законодавство забороняє участь блоків у виборах, тому єдиний список буде сформований на основі Батьківщини. Його очолять Тимошенко і Яценюк - найбільш рейтингові політики.

Відповідаючи на питання журналістів, як ув'язнена Качанівської виправної колонії Тимошенко може брати участь у виборах, та ще й на перших ролях, Яценюк заявив: "У будь-якому разі Юлія Тимошенко політично очолюватиме список, а юридично вона очолює партію Батьківщина".

За його словами, всі технічні формальності, які необхідно виконати для того, щоб представники різних партій пішли на вибори єдиним списком, будуть дотримані. Представники партії Батьківщина увійдуть в громадське об'єднання Фронт змін. "Я думаю, що це дуже хороший приклад справжнього об'єднання, і це є запорукою серйозних переговорів про формування єдиної партії", - заявив Яценюк на прес-конференції.

Виборчий штаб об'єднаної опозиції очолив Олександр Турчинов.

"Я не раджу Адміністрації президента і Міністерству юстиції, силовим структурам занадто агресивно працювати проти партії, розраховуючи, що юридичним або рейдерським шляхом вони спробують не допустити Батьківщину до виборів і тим самим зірвати об'єднання опозиції. Заблокують вони діяльність Батьківщини - принципове рішення щодо єдиної команди, єдності опозиції не зміниться. Значить, ми підемо за списком Фронту змін. Заблокують Фронт змін - підемо за списком Народного Руху, партії Реформи і порядок, інших політичних сил, які наважилися сьогодні об'єднатися ", - зазначив Турчинов.

У декларації єдності Тимошенко і Яценюк заявляють, що об'єднання опозиційних партій носить стратегічний характер: після осінніх парламентських виборів вони планують сформувати у Верховній Раді демократичну більшість, обмежити "всевладдя Януковича", а потім - і виграти вибори президента.

Крім того, опозиція має намір "захопити" Київ - з цією метою має намір підтримати на виборах мера столиці Віталія Кличка. "Ми не маємо права програти Київ Партії регіонів. Завдання об'єднаної опозиції - перемогти на виборах мера. І думаю, що об'єднана опозиція і Олександр Валентинович (Турчинов, - ред.) цю позицію підтримує, дає безумовну підтримку найбільш рейтинговому кандидату від опозиції ... Ми не можемо допустити, щоб Віталій Кличко втретє програв вибори мера ", - заявив Яценюк.

Політик додав, що опозиція хотіла б отримати від Кличка план його роботи на посаді мера.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини