RU

Новина дня. Тимошенко оголосила акцію непокори

08.01.2013, 17:57
Новина дня. Тимошенко оголосила акцію непокори - Фото
Юлія Тимошенко
Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко оголосила акцію громадянської непокори. Про це йдеться у відкритому листі екс-прем'єра до президента Віктора Януковича.

"Щоб зменшити в суспільстві страх перед вашим режимом, щоб ще раз сказати, що ви принижуєте і руйнуєте Україну, я оголошую свою особисту акцію громадянської непокори. Саме таке моє право передбачене ч.5 ст.55 Конституції України. На сьогодні це єдине моє право, яким я можу зараз скористатися ", - йдеться в листі, який цитує прес-служба и

Тимошенко заявила, що за час президентства Януковича країна майже втратила шанс стати європейською державою. "Пройшов вже рік і сім місяців з того моменту, як ви захопили мене в заручники, і силою і обманом утримуєте в полоні. Так само силою і обманом ви захопили і узурпували владу в країні, взяли курс на українофобство та клептократію. Завдяки вам, Україна майже втратила шанс стати європейською державою", - сказано в листі.

Екс-прем'єр зазначає, що "українці вже четвертий рік змушені жити в несправедливості, несвободи, приниженні і бідності". "Вони не поважають вас, але бояться. Вони бояться, що ви позбавите їх роботи, бізнесу, свободи, перспективи для дітей. Держава, яку ви втілюєте, може в будь-який момент безкарно відібрати все у кожного... Я публічно говорю вам, що ми всі : я, Юра Луценко, інші політв'язні, народ України - ми всі політичні заручники, яких ви тримаєте під оптичним прицілом. Я вважаю, що ми всі не маємо громадянського права з цим змиритися. Ми всі зобов'язані, як можна швидше, вас, Вікторе Федоровичу, зупинити", - пише Тимошенко.

Тимошенко про Зону і Мурку


При цьому вона заявляє, що відмовляється визнавати прокурорів і слідчих і більше не має наміру з ними спілкуватися. "З цього моменту я більше не визнаю ваших прокурорів і слідчих. Вони не ті, за кого себе видають. Вони несправжні. Вони ваші, Вікторе Федоровичу. Корумповане, аморальне політично заангажоване злочинне угруповання, легіон нових Пукачів, ряджених у погони, портупеї і кокарди. Ваші прокурори і слідчі діють іменем України, але їх гімном залишається "Мурка". Для них не існує ні законів, ні Конституції, ні офіцерської честі. Обходитися з ними, як зі справжніми прокурорами та слідчими - помилково і негідно патріотів України. Саме тому з сьогоднішнього дня я більше жодного разу не буду з ними спілкуватися, давати їм якісь би не було пояснення, відповідати на їхні запитання або брати участь у будь-яких замовних кримінальних виробництвах. А вони - очевидно замовні. Нехай самі, без моєї участі імітують "чесне" слідство ", - сказано в листі.

Екс-прем'єр заявляє, що не приїде до суду добровільно, а якщо її спробують доставити примусово - буде пручатися. "З цього моменту я більше жодного разу не приїду добровільно в ваш суд, бо це вже давно не суд. Це інквізиція без справедливості і честі для 46 млн. громадян України. Ваші псевдосуди і псевдосудді, Вікторе Федоровичу, гниють і смердять. Немає сенсу від них очікувати правосуддя, професійності та неупередженості. Вони - легіон спітнілих і безвольних Кірєєва. Тож мені нічого робити в таких судах. Судіть без мене", - заявила Тимошенко.

"Коли ви, Вікторе Федоровичу, будете продовжувати проти мене політичні репресії і далі псувати залишки свого політичного обличчя, то доставляти мене в суд вам доведеться з використанням грубої фізичної сили. Такому примусу я буду пручатися фізично настільки, наскільки в мене вистачить сил і життя. І це буде моя особиста боротьба проти політичних репресій, неодиктатури, і в тому числі псевдосудів і псевдосуддів", - додала екс-прем'єр.

Тимошенко не повернеться в палату

У своєму листі Тимошенко заявляє, що відмовляється повертатися в палату до тих пір, поки там не демонтують відеоспостереження і не виведуть караул. "З цього моменту я більше не підкоряюся встановленим вами тюремним знущанням. Я більше жодного разу не дозволю провести мій особистий огляд або обшук моїх речей. Я буду фізично захищатися, незважаючи на хворобу. Я буду це робити так, як можу. Я більше не ввійду в свою тюремну палату, поки ви, Вікторе Федоровичу, не знімете там свої відеокамери, через які ви цілодобово підглядати за мною, заглядаєте в ліжко, в душ, в туалет, дивіться за тим, як я перевдягаюся, ем, спілкуюся з лікарями і захисниками . Цікаво, чи підтримують вас, Вікторе Федоровичу в таких чоловічих розвагах ваші сини, Олександр та Віктор? Ми всі, українське суспільство, маємо право знати, чи такий же моральний стан у ваших престолонаслідників " - пише екс-прем'єр.

Вона також відзначає, що більше не ввійде в свою тюремну медичну палату, поки "ви не виведете з неї черговий караул, який там знаходиться незаконно, і який стоїть біля мого ліжка, коли я сплю або проходжу медичні процедури, який стоїть біля мого столу, коли я їм або працюю".

В кінці листа екс-прем'єр зазначає: "Я впевнена, що більшість українців не змиряться з приниженням, яке ви пропонуєте нашим громадянам. Кожен знайде свою індивідуальну форму громадянського протесту і непокори таку, як зможе, таку, яка буде доступна. Так, як зробила ведуча телебачення, яка під час оголошення на УТ-1 прогнозу погоди, знайшла сили повідомити людям правду про діючий режим або студентка, яка кинула в обличчя міністрові-українофобу букет квітів. Українці будуть діяти. Я знаю, вони не змиряться з принизливим існуванням, яке ви їм пропонуєте".

"Ви теж це знаєте, я впевнена. До швидкої зустрічі, Вікторе Федоровичу, дуже швидкої", - пише Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини