RU

Новина дня: Тимошенко не змогла або не захотіла приїхати до суду

13.12.2011, 18:15
Новина дня: Тимошенко не змогла або не захотіла приїхати до суду - Фото
d75233a2e9c253fbc0a8b20664dcc444.jpg
Апеляційний суд Києва сьогодні так і не дістався до суті скарги Юлії Тимошенко на вирок Печерського районного суду в газовій справі. Розглянувши кілька клопотань сторони захисту і всі їх відхиливши, колегія суддів перенесла засідання на завтра - у розрахунку на те, що до суду доставлять саму Тимошенко.

Сьогодні Тимошенко в суд не приїхала: як повідомив її захисник Сергій Власенко, екс-прем'єр не може самостійно пройти і тридцяти метрів, тому написала до суду і в адміністрацію СІЗО заяву про те, що стан здоров'я не дозволяє їй брати участь у судовому засіданні. Однак Державна пенітенціарна служба дані про погане самопочуття екс-прем'єра в черговий раз спростувала: жодних медичних протипоказань для участі Тимошенко у слідчих діях або судових засіданнях немає. За висновком фахівців МОЗ, "показань для нейрохірургічного втручання поки не виявлено, нейрохірургічне лікування в наявний час не показано, рекомендується поступове розширення рухового режиму, про що говорилося і раніше".

Повторно викликати Тимошенко на засідання вимагали представники прокуратури.

Тепер захист побоюється, що екс-прем'єра примусово доставлять на завтрашнє засідання апеляційного суду. "Ми не виключаємо того, що ця перерва оголошена для того, щоб доставити Юлію Володимирівну в будь-якому вигляді і в будь-якому стані на засідання. Доставити насильно", - заявив журналістам адвокат Олександр Плахотнюк.

За словами Плахотнюка, відбувається маніпулювання станом здоров'я Тимошенко: коли треба терміново провести судове засідання про обрання запобіжного заходу, то суд проводить виїзне засідання просто в камері СІЗО, а коли треба - даються довідки про те, що Тимошенко може брати участь у судовому засіданні за межами ізолятора.

Позиція Тимошенко в апеляційному суді поки що теж виглядає невтішно. Сьогодні адвокати подали два клопотання - спочатку про відвід головуючої судді Ситайло, а потім і всієї колегії, - але вони були визнані необґрунтованими. Зате під час аргументації відмови суд відкрив цікаву деталь: перед розглядом апеляції Тимошенко був замінений не тільки головуючий суддя, а взагалі весь склад колегії.

Зокрема, адвокат Олександр Плахотнюк звернув увагу на те, що під час підготовки до розгляду апеляції у захисту була інформація про іншому складі колегії суддів: дозволу на побачення в СІЗО з Тимошенко підписували судді Осипова, Павленко, Горб, а сьогодні справу слухають судді Ситайло, Юрдига і Фрич.

"Захисту невідомі причини заміни", - сказав він.

Сам суд, коментуючи заміну суддів напередодні попереднього засідання, нагадав, що Ірина Горб сама написала заяву про самовідвід. Повторний комп'ютерний відбір визначив суддею Олену Ситайло.

Що стосується суддів Осипової і Павленко, які спочатку повинні були розглядати апеляцію у складі колегії, то вони перебувають на лікарняному і не можуть брати участь у судовому засіданні. І саме тому 7 грудня був сформований новий склад колегії у складі Ситайло, Юрдиги та Фрич.

Поки в суді розбиралися в технічних тонкощах розгляду апеляції, близько двох тисяч прихильників Тимошенко спробували взяти штурмом суд. Учасники акції протесту спочатку розхитали, а потім і зовсім зламали браму в двір і почали прориватися на територію суду. Штурм супроводжувався гучними схвальними вигуками.

Через кілька хвилин співробітникам "Беркута" вдалося зупинити натовп.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини