RU

Новина дня: Тимошенко два тижні на воді, Захід посилює бойкот

03.05.2012, 18:13
Новина дня: Тимошенко два тижні на воді, Захід посилює бойкот - Фото
9e0ea25f3820aaf82b94b7cbd7ccdd23.jpg
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко в Качанівській колонії голодує вже 14-й день, стан її здоров'я погіршується. Партія Батьківщина просить її припинити голодування, інакше її життя опиниться під загрозою.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що екс-прем'єр майже не рухається, але припиняти голодування поки не планує. Свою вагу вона не перевіряла, але візуально дуже сильно схудла. В останні дні на прохання Тимошенко родичі щодня передають їй тільки воду.

Відповідаючи на питання про те, чи чула Тимошенко, що ряд її прихильників теж оголосили голодування на знак солідарності, Власенко зазначив, що екс-прем'єр про це знає, переживає за людей, але не може заборонити їм висловлювати протест проти дій влади таким чином. На питання, чи намагалися її примусового годувати, як про це раніше заявляло керівництво колонії, Власенко відповів негативно: "поки такого не було".

Адвокат також заявив, що в останній раз Тимошенко здійснювала прогулянку ще 5 листопада.

Партія Батьківщина закликала екс-прем'єра припинити голодування: "Сьогодні виповнюється 14-й день з тих пір, як Юлія Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти свавілля режиму Януковича. Два тижні без їжі - це серйозний термін, який може стати критичним для здоров'я лідера опозиції ... Юлія Володимирівна! Ми серйозно стурбовані. Якщо раніше  йшлося про загрозу вашому здоров'ю, то тепер під загрозою ваше життя. Ми благаємо вас припинити голодування. Ви потрібні нам і українському народу живою ".

За життя Тимошенко переживає і її дочка Євгенія: "Мама продовжує голодувати другий тиждень ... Вона дуже слабка. Вона продовжує хворіти, але її не лікують по тим рекомендаціям, які склали німецькі та канадські лікарі".

За її словами, друзі і родичі просять Тимошенко припинити голодування, але вона відмовляється. "Вона говорить, що не може просто так відмовитися від боротьби", - заявила Євгенія.

Власенко нагадав журналістам, що Тимошенко голодує з однією метою: щоб привернути увагу української та світової громадськості до ситуації в Україні, яка "за останні два роки перетворилася з демократичної в тоталітарну країну". Судячи з останніх подій, екс-прем'єр близька до своєї мети. Сім президентів європейських країн з різних причин, - одні посилаючись на завантаженість, інші прямо пов'язуючи своє рішення з Тимошенко, - скасували поїздки на саміт Центральної Європи в Ялті, на якому буде присутній Янукович.

Ще одним важелем впливу на існуючий режим може стати Євро-2012 - лідери Європи зараз серйозно розглядають можливість бойкотувати чемпіонат. Заходи в Україні, присвячені Євро-2012, не має наміру відвідувати ніхто з єврокомісарів. "Президент Баррозу не має жодних намірів подорожувати в Україну або відвідувати заходи, присвячені Євро-2012. Цю позицію поділяють всі єврокомісари", - йдеться в повідомленні.

Броніслав Коморовський, президент другої приймаючої країни - Польщі, назвав подібні заходи неадекватними ситуації, що склалася. "У різних країнах старих демократій фіксувалися випадки засудження або судового переслідування президентів, прем'єр-міністрів .., але це ніколи не приводило до бойкоту таких змагань", - сказав він, додавши, що лише двічі в історії оголошувався бойкот Олімпійських ігор - в Москві і Пекіні, але в цих країнах проливалася кров, були масові арешти. "Ситуація в Україні, врешті-решт, не така", - констатував він.

Коморовський додав, що неодноразово обговорював з Януковичем ситуацію навколо Тимошенко: "Рівно через місяць після арешту Тимошенко президент України відвідав Польщу, і я говорив йому, що це буде дуже дорого йому коштувати і дуже нашкодить стратегічним інтересам України ... Сьогодні ви можете бачити, що, на жаль, так і є ".

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін можливий бойкот Євро-2012 теж не підтримав, - "ні в якому разі не можна змішувати політику, бізнес та інші питання подібного роду зі спортом, потрібно залишити спорт в спокої". Що стосується Тимошенко, то Путін запропонував новий вихід - лікувати її в Росії.

"Якщо Юлія Володимирівна порахує можливим і якщо влада України, наші українські партнери, погодяться із цим, ми із задоволенням взяли б Юлію Володимирівну Тимошенко в Росію для лікування в будь-який зручний для неї і для влади України час в будь-якому лікувальному закладі", - сказав Путін .

Тим часом, Державна пенітенціарна служба України та Міністерство охорони здоров'я в останні дні мовчать і ніяк не коментують ситуацію з голодуванням і лікуванням Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини