RU

Новина дня: Тимошенко будуть лікувати в клініці Укрзалізниці

02.04.2012, 17:32
Новина дня: Тимошенко будуть лікувати в клініці Укрзалізниці - Фото
Тимошенко може залишити Качанівську виправну колонію на час лікування (фото - прес-служба БЮТ)
Міністерство охорони здоров'я України вирішило лікувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко в умовах спеціалізованого стаціонару - в центральній клінічній лікарні Укрзалізниці у відділенні патології хребта і периферичної нервової системи.

Як повідомляє прес-служба відомства, таке рішення прийнято на виконання доручення Генеральної прокуратури та звернення Державної пенітенціарної служби. До Харкова для огляду Тимошенко виїхала комісія.

Матеріально-технічна база лікарні Укрзалізниці, за даними Міністерства охорони здоров'я, повністю відповідає всім вимогам, викладеним фахівцями з Німеччини та узгодженим всіма фахівцями медичної комісії Міністерства охорони здоров'я. Цей медичний заклад спеціалізується на наданні допомоги пацієнтам з аналогічною патологією, має кадровий потенціал і напрацьовані методики.

"У лікарні є можливість повністю виконати рекомендації по медикаментозному лікуванню, а при необхідності - селективного введення лікарських засобів безпосередньо в ділянку патологічного процесу. Крім цього, в установі відпрацьовані питання застосування сучасних, визнаних іноземними фахівцями методик з використанням новітнього фізіотерапевтичного обладнання", - йдеться в повідомленні.

У Міністерства охорони здоров'я стверджують, що відновлювальне лікування в цій клініці включає в себе систему реабілітаційних заходів лікувальної фізкультури, гімнастики та лікувального масажу, що застосовуються в комплексному підході.

Перед тим, як Тимошенко відвезуть в клініку, ДПтС необхідно буде підготувати пакет документів. "З нашого боку треба врегулювати все на документальному рівні, визначити порядок вивезення хворої та її перебування за межами виправної установи ... А Качанівська колонія зробить запити до суду, за яким числиться зараз справа, і все це буде виконуватися", - сказав ЛІГАБізнесІнформ помічник голови ДПтС Ігор Андрушко.

Відповідаючи на запитання, скільки часу може знадобитися на підготовку документів і узгодження, Андрушко зазначив: "Не готовий сказати. Може, за одну добу, може, кілька діб, тиждень".

Нагадаємо, сьогодні генеральний прокурор Віктор Пшонка дав доручення ДПтС і Міністерству охорони здоров'я вжити необхідних заходів "для забезпечення обстеження та лікування засудженої Юлії Тимошенко в спеціалізованому медичному закладі за межами Качанівської колонії".

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що не знає, в якому спеціалізованому медичному закладі за межами Качанівської колонії може бути організовано лікування Тимошенко. Він вважає, що це мають визначити німецькі лікарі, які обстежили екс-прем'єра.

Раніше ЗМІ повідомили, що уряд Німеччини веде переговори з українською стороною про можливе лікування Тимошенко в Берліні. За даними німецької газети Suddeutsche Zeitung, переговори ведуться безпосередньо між Адміністрацією президента та відомством федерального канцлера Ангели Меркель. За інформацією видання, Київ запевнив Берлін, що хоче створити юридичну основу, щоб зробити можливим лікування українських в'язнів за кордоном. Зі свого боку, керівництво німецької клініки Charite готове прийняти Тимошенко на лікування в Берліні. При цьому в адміністрації Януковича інформацію про свою участь в таких переговорах заперечують.

При цьому сьогодні відразу два політолога - Володимир Фесенко та Віктор Небоженко - незалежно один від одного сьогодні висловили припущення, що Тимошенко можуть відпустити лікуватися в Європу, а тому в Україну не пустять під будь-якими приводами. "Можливі кілька варіантів. Перший - Тимошенко випускають після виборів і знову садять після підписання угоди з ЄС. Другий - Тимошенко відправляють на лікування до Європи та всіма правдами й неправдами не пускають назад", - сказав Фесенко в ході інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net.

Точний діагноз Тимошенко не розголошується, але в пресі неодноразово лунали припущення, що йдеться про грижу. За інформацією прес-служби ДПтС, екс-прем'єр пересувається за допомогою ходунків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини