RU

Новина дня: Суд дав Тимошенко три тижні спокою

28.04.2012, 17:20
Новина дня: Суд дав Тимошенко три тижні спокою - Фото
5ed42d1c40ce68f889d23bd503a47581.jpg
Суд над Юлією Тимошенко у справі корпорації Єдині енергетичні системи України сьогодні тривав менше години: ледь відкривши засідання, суддя Київського райсуду Харкова Костянтин Садовський вирішив відкласти розгляд справи за станом здоров'я підсудної. Наступне судове засідання призначене на 10:00 21 травня.

Призупинити розгляд справи до одужання екс-прем'єра просив захист Тимошенко. Відповідне клопотання подав захисник Сергій Власенко. До клопотання він доклав оригінал висновку німецьких лікарів та інформацію про побиття Тимошенко. Крім того, Власенко нагадав про розпорядження Європейського суду з прав людини, яке зобов'язує українську владу лікувати Тимошенко в стаціонарних умовах.

"Німецькі лікарі відзначили, що клініка, в якій пропонувалося б лікувати Юлію Тимошенко, не відповідає вимогам і не може забезпечити лікування" - зазначив захисник, нагадавши, що 17 квітня німецькі лікарі надали висновок про те, що Тимошенко не може брати участь в судовому засіданні за станом здоров'я.

Крім того, в суді було зачитано особисту заяву Тимошенко з проханням не доставляти її на засідання у зв'язку зі станом здоров'я й відкласти розгляд кримінальної справи по ЄЕСУ до одужання.

У попередніх засіданнях по справі ЄЕСУ 19-20 квітня екс-прем'єр теж не брала участь, від огляду комісії МОЗ, яка була покликана визначити можливість її участі в сьогоднішньому засіданні - відмовилася.

У партії Батьківщина не виключають, що 21 травня Тимошенко в суд теж не потрапить, оскільки їй не надається кваліфікована медична допомога. "Вона в такому стані, що вилікувати її за ці тижні неможливо. Через фізичний біль Юлія Тимошенко не може себе повноцінно захистити ... Думаю, вони будуть робити все можливе, щоб Юлія Тимошенко з'явилася в суді, або зроблять засідання прямо в колонії", - сказав депутат Сергій Міщенко.

В суботу вранці народні депутати спробували потрапити на побачення до Тимошенко в колонію, але далі прохідної їх не пустили: до екс-прем'єра пішли тільки захисники - лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін і дочка Євгенія.

"Сьогодні мама голодує вже дев'ятий день. Їй потрібно негайне лікування в спеціалізованому медичному закладі відповідно до рішення Європейського суду. Три тижні, які надав суд (до наступного засідання, - ред.), недостатньо для лікування - вона знаходиться в дуже слабкому стані ", - сказала Євгенія Тимошенко.

Допомогу у вирішенні питання з лікуванням Тимошенко сьогодні запропонувала федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель. В інтерв'ю радіо NDR Info Меркель нагадала, що Німеччина вже кілька разів надсилала лікарів для обстеження Тимошенко, і готова прийняти хвору на лікування в німецькій клініці.

"Лікарі вважають, що лікування можна найкращим чином провести у німецькій лікарні. Міністерство закордонних справ Німеччини намагається про це домовитися, так само як і Канцелярія", - сказала Меркель.

Лікарі берлінської клініки "Шаріте", які обстежували Тимошенко в місцях позбавлення волі, вчора розкрили її діагноз - хронічна грижа міжхребцевого диска. Будь-яку симуляцію симптомів з боку Тимошенко вони виключили. Лікарі вважають, що її успішне лікування неможливе в Україну, де клініки не мають необхідного оснащення і методик, і наполягають на лікуванні Тимошенко в берлінській клініці.

В Міністерстві охорони здоров'я України діагноз німецьких лікарів "грижа" спростували. "Публікації в пресі та в інтернет-виданнях про наявність грижі міжхребцевого диска, з посиланням на слова нашого німецького колеги, не відповідають рішенням ... засідання (міжнародної, - ред.) комісії. Якщо надалі хтось із членів комісії змінив свою думку, то інші члени комісії проінформовані про це не були. Крім того, з медичної точки зору, неприйнятно обговорювати діагнози пацієнта в пресі ", - йдеться в повідомленні МОЗ.

Тим часом вчора в розпорядження ЛІГАБізнесІнформ потрапили фотографії, на яких відображені синці на тілі Юлії Тимошенко. Кілька днів тому екс-прем'єр заявила, що при перевезенні до лікарні її побили співробітники колонії. Цей факт підтвердили попередньо судмедексперти. Генпрокурор України доручив провести перевірку.

Фото Тимошенко, яка демонструє гематоми

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини