RU

Новина дня. Справа Власенка: Банкова ховає асоціацію з ЄС

06.03.2013, 18:39
Новина дня. Справа Власенка: Банкова ховає асоціацію з ЄС - Фото
Сергій Власенко та Юлія Тимошенко
Сьогодні Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) прийняв рішення про дострокове припинення депутатських повноважень захисника Юлії Тимошенко у кримінальних справах Сергія Власенка (партія  Батьківщина). Суд подумав, що Власенко суміщає повноваження депутата і роботу адвоката. Суд ухвалив це рішення, незважаючи на те, що сторона захисту надала документ, що підтверджує відсутність у Власенка адвокатського свідоцтва. Рішення ВАСУ оскарженню не підлягає. Вчора суд прийняв аналогічне рішення про позбавлення мандата  Андрія Веревського (Партія регіонів) - колишнього депутата партії Тимошенко. На думку оглядачів, мандат у Веревського відняли для політичного балансу і відводу очей Заходу і української аудиторії.

Власенко без мандата

Позов до ВАСУ було подано з ініціативи регламентного комітету парламенту, який очолює регіонал Володимир Макеєнко. Отримавши звернення від комітету, спікер Володимир Рибак, теж член Партії регіонів, направив його до суду. Опозиція вважає, що засідання комітету було сфальсифіковано. "Цей позов безпідставний і незаконний, він формується на сфальсифікованому висновку регламентного комітету", - заявив захисник Власенка в ВАСУ Арсеній Яценюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суд прийшов до висновку, що на час обрання народним депутатом Власенко не припинив адвокатських повноважень і брав участь у судових засіданнях саме як ліцензований адвокат. Зокрема, 6, 7 і 13 лютого він брав участь у судових засіданнях в якості захисника (у справі вбивства Євгена Щербаня, - ред.). Тобто захищаючи Тимошенко, Власенко виконував функції адвоката.

Суд зазначив, що відповідно до перехідних положень нового Кримінального процесуального кодексу, захисником в судовому процесі вважається адвокат, який здійснює захист, і захисником не може бути особа, яка не значиться в реєстрі адвокатів. Той факт, що 21 лютого Власенко звернувся із заявою про припинення адвокатської діяльності, на думку суду, не спростовує факту заняття адвокатською діяльністю.

Кінець інтеграції

Тепер, на думку оглядачів, підписання угоди про асоціацію Україна - Євросоюз стає неможливим. На останньому саміті лідери ЄС заявляли, що у Києва є тільки один шанс підписати цю угоду - продемонструвати до травня прогрес у питаннях політичних ув'язнених. Однак відвертий крок депутатів з партії Віктора Януковича, з подачі яких Власенка позбавили мандата, не залишає Банковій простору для маневрів. Захисника Тимошенко вже в найближчі дні можуть заарештувати.

У коментарі ЛІГАБізнесІнформ захисник Тимошенко повідомив, що крім кримінального провадження, яке нещодавно було закрито проти нього Генпрокуратурою, існує ще мінімум дві кримінальні справи, за якими його можуть заарештувати.

Вчора представник Європарламенту Ребекка Хармс, яка була присутня на суді у справі Власенка, повідомила, що Євросоюз стежить за "розвитком ситуації в Україні після саміту з ЄС з особливим інтересом". За її словами, суд над Власенком є дуже важливим для Брюсселя - із цим рішенням буде пов'язано, чи залишиться він на волі чи потрапить до в'язниці.

Євродепутат також зазначила, що в Європі ця ситуація виглядає дуже негативно в світлі наближення підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "Європейський Союз не може зробити цю угода реальністю, якщо внутрішні умови в Україні будуть ставати все гірше й гірше", - сказала вона. Залишається лише констатувати, що краще умови не стали, і в осяжному майбутньому це не зміниться.

Україна зробила ще один крок назад від угоди про асоціацію з Євросоюзом, заявив віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич. "У Власенка відібрали депутатський мандат, незважаючи на заклики міжнародного співтовариства. Я боюся, що це ще один крок назад від підписання Угоди про асоціацію", - написав він на своїй сторінці в Twitter, коментуючи рішення ВАСУ.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини