Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі

04.11.2015, 17:40
Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі - Фото
Фото: EPA
Сьогодні голова міжнародної консультативної групи (МКГ) Ради Європи Ніколас Братца представив звіт по подіях в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року, де загинули 48 людей. ЛІГА.net ознайомилася зі звітом і публікує п'ять важливих висновків з нього.

Висновок 1. Пожежа виникла внаслідок дій обох сторін


Згідно зі звітом міжнародних експертів, немає підтвердження версії про те, що підпал у Будинку профспілок ким-небудь планувався. Більше того, пожежа на вході в будівлю виникла в результаті дії обох сторін, які кидали один в одного коктейлі Молотова, тобто - зовні і зсередини.

Крім того, поширенню пожежі сприяли барикади на вході і закриті двері, що призвело до "швидкого поширення вогню до верхніх поверхів і екстремального підвищення температури всередині будівлі".

Висновок 2. Чотири з п'яти загорянь - справа рук тих, хто був у будинку


Чотири з п'яти загорянь відбулися всередині будівлі, тобто не в результаті впливу з боку вулиці, а в результаті дій тих, хто забарикадувався у Будинку профспілок. На місці не знайшли слідів газу або чогось подібного, а тільки сліди горіння коктейлів Молотова, які в будівлю могли пронести ті, хто в ній забарикадувався, а потім кидав або намагався кидати в людей під будівлею.

Висновок 3. Людей з будівлі намагалися врятувати


За даними звіту, під час пожежі 303 людини були евакуйовані з будівлі. Всередині будівлі загинула 31 людина, ще вісім тіл людей, які  викинулися з вікон будівлі, були виявлені неподалік. Загальне число загиблих 2 травня в Одесі становить 48 осіб (семеро жінок і 41 чоловік).

Крім того, важлива частина звіту - інформація про шістьох загиблих людей, яких застрелили на Грецькій площі. Саме після цього почалися масові бійки, коли прихильники Євромайдану почали переслідувати проросійських активістів, що в підсумку призвело до перестрілки коктейлями Молотова обома сторонами в Будинку профспілок та пожежі.

Висновок 4. Офіційне розслідування проводиться неефективно

Міжнародні експерти заявляють, що влада проводить неефективне розслідування події. "МКГ вважає, що розслідування було неефективним з ряду причин. У тому числі розподіл слідчої роботи був неефективним, а ресурси для розслідування були недостатніми. Якість розслідування також була незадовільною, а українська влада не продемонструвала ретельність і максимальні зусилля в ініціюванні та проведенні розслідування", - йдеться у звіті.

Висновок 5. Колишнє керівництво одеської міліції не покаране

Після подій в Одесі були заарештовані 110 осіб. 63 людини були звільнені їх прихильниками 4 травня, взявши штурмом ізолятор. Під арештом залишаються 10 чоловік. Решту звільнили до суду, припинивши кримінальні справи (у двох випадках МКГ відзначає підозрілі обставини звільнення). 13 чоловік оголошено в розшук. При цьому колишнє керівництво одеської міліції залишається безкарним.

Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі

Проросійські активісти під прикриттям міліції розстрілюють прихильників Євромайдану

Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі

Активісти Євромайдану намагаються врятувати людей з будівлі Будинку профспілок

Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі
Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі


Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі

Новина дня: що важливо знати про звіт Ради Європи по Одесі
Фото - EPA

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина