RU

Новина дня: Щербань звинуватив Тимошенко, не маючи доказів

04.03.2013, 17:20
Новина дня: Щербань звинуватив Тимошенко, не маючи доказів - Фото
Володимир Щербань

Сьогодні в Печерському суді Києва допитали колишнього губернатора Донецької області Володимира Щербаня у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня. Незважаючи на те, що після вбивства депутата екс-губернатор не згадував Павла Лазаренка і Юлію Тимошенко, сьогодні він прямо заявив: Тимошенко і Лазаренко виступили організаторами та замовниками вбивства його друга і партнера. На питання, чому стільки років мовчав, однофамілець вбитого депутата відповів, що боявся - "жити хотів".

Про роль Тимошенко і Лазаренко

"Я вважаю, що є причетність як Лазаренка як виконавця, так і Тимошенко як замовника вбивства мого товариша і партнера Євгена Щербаня", - зазначив екс-губернатор в суді, цитує кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ.

Новина дня: Щербань звинуватив Тимошенко, не маючи доказів

Щербань наголосив, що ніколи не розділяв Тимошенко й Лазаренка. "Тимошенко була його посланником в області. Я її ніколи не розумів і не сприймав, я її бачити не хотів", - сказав екс-губернатор.

Свідок не приховував недружніх стосунків з Лазаренком і Тимошенко. Разом з тим Щербань наголосив, що він був найближчим другом вбитого однофамільця.

Щербань не захотів тікати до США

Свідок розповів, що Євген Щербань почав говорити про загрозу для свого життя після розмови з Лазаренком. Свідок не зміг пригадати деталей цієї розмови - чи розповідав йому убитий, коли і де саме Лазаренко йому погрожував. "Мене це не цікавило - як, якою інтонацією це було, в кабінеті, або десь інакше, мене не цікавило, чи були окуляри на Лазаренкові в той момент, мене цікавив факт загрози", - сказав він.

Восени 1996 року, за словами екс-губернатора, Євген Щербань сказав йому: "Володя, мене розстріляють. Я неугодний Павлу, я відмовився в питаннях газу". Я йому сказав: "Женя, кидай все, їдь в Америку, перечекаєш, все владнається". Він відповів, що нікуди не поїде, сказав: "Я бачу, що за мною їздять, я все розумію". У нього руки трусилися, він чорний був увесь".

Лазаренко просив доступ на ринок газу, але я його послав, - Щербань (відео)

Екс-губернатор наголосив, що переконував Щербаня виїхати, говорив, що і сам поїде з України, але той сказав, що цього не зробить. На це адвокат Олександр Плахотнюк попросив свідка максимально точно повторити, що сказав Щербань про загрозу. "Я розумію, що мене вб'ють. Я бачу, що за мною їздять машини. Остання зустріч з Лазаренком була на підвищених тонах, він мені сказав: "Не хочете брати газ - будемо вирішувати питання по-іншому", або якось так" , - повторив свідок слова Щербаня.

Чому свідок мовчав

На запитання адвоката Олександра Плахотнюка, чому свідок мовчав раніше, Щербань відповів, що "жити хотів". Він наголосив, що після вбивства депутата Лазаренко залишався при владі, тому він не міг нічого говорити.

"Ви вважаєте, що я без мізків? Я не самогубець. Я розумів, що буде зі мною через день-два, я навіть країну не встигну залишити", - сказав він.

На уточнююче питання, чому не заявив пізніше, Щербань сказав: "Зараз про це почали говорити всі, а раніше я б один нічого не зробив".

Разом з тим, відповідаючи на запитання Плахотнюка, чи є в нього докази причетності Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, крім припущень на цей рахунок, екс-губернатор відповів коротко - "ні".

Допит Щербаня завершився о 17:00 - свідка допитували протягом більше п'яти годин.

Досьє на Володимира Щербаня

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини