RU

Новина дня: СБУ допитує вчених у справі про розтрату мільйона

14.03.2012, 18:10
Новина дня: СБУ допитує вчених у справі про розтрату мільйона - Фото
990f89139a34a65f5f099e92bf9a1857.jpg
В Україні назріває новий інформаційний скандал, на цей раз - навколо "справи соціологів". СБУ викликала на допити всіх співробітників Вченої ради Інституту соціології НАН, мотивуючи це розслідуванням кримінальної справи за фактом розкрадання 920 тис. грн. держкоштів. Соціологи побоюються, що їх скоро "будуть пакувати пачками".

Заступник директора Інституту соціології Євген Головаха передав УНІАН копію листа від СБУ з "розкладом" допитів всіх учених-соціологів. Як випливає з документа, на допит викликані, крім самого Головахи, Микола Шульга, Микола Чурилов, Олександр Вишняк і ще півтора десятка відомих соціологів країни.

Всього до складу вченої ради Інституту соціології НАН України входять 24 учених.

Лист підписаний старшим слідчим 3-го відділу 1-го управління Служби безпеки України Дишлюком, і в ньому йдеться, що явка на допити обов'язкова. У разі неявки без поважних причин "можливий примусовий привід", а також притягнення до адміністративної або до кримінальної відповідальності.

Інформація про "справу соціологів" на сайті СБУ з'явилася лише кілька годин по тому. В офіційному повідомленні прес-центру говорилося, що співробітники інституту викликані на допит як свідки у рамках розслідування кримінальної справи про розтрату державних коштів у сумі понад 920 тис.грн., порушеної Головним слідчим управлінням СБУ ще 15 лютого. В СБУ уточнили, що в розтраті підозрюються посадові особи Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС Головного управління державної служби України та дочірнього підприємства Інституту соціології НАН України "Центр соціальних експертиз" (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу). Але на сайті Інституту соціології ці структури позначені як партнери.

"У рамках цієї кримінальної справи, відповідно до норм чинного законодавства, проводяться слідчі дії, в тому числі допити співробітників інституту в якості свідків в справі", - пояснили в СБУ.

В інституті кажуть, що нічого подібного ще не було не тільки в українській, а й у світовій практиці. "Хіба що в Північній Кореї", - зазначив, коментуючи ситуацію, Головаха. На його думку, СБУ хоче залякати вчених: "Нас же скоро будуть пакувати пачками. Я на президентських виборах був проти всіх. А сьогодні я розумію, як ми помилилися".

Це вже не перший і навіть не другий скандал навколо Інституту соціології НАН України. За даними ЗМІ, взимку 2010 року співробітників інституту, який займає будівлю в самому центрі Києва на вулиці Шовковичній, 12, ледь не виселили на вулиці. В академію наук прийшов лист з Кабміну, в якому вченим пропонували звільнити приміщення. Причина нібито полягала в тому, що на першому поверсі цього ж будинку знаходиться приймальня президента.

Раніше, в 2004 році спроби виселити інститут з будівлі нібито робило Держуправління справами.

Примітно, що зараз на сайті Інституту соціології розміщено пропозицію про оренду приміщення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини