RU

Новина дня: Росія відмовилася шукати спільну мову з Януковичем

28.10.2013, 18:10
Новина дня: Росія відмовилася шукати спільну мову з Януковичем - Фото
Сергій Лавров (фото - ЕРА)
Наприкінці минулого тижня на зустрічі в Мінську президент України  Віктор Янукович запропонував російському колезі Володимиру Путіну створити тристоронній постійно діючий консультативний орган у форматі Україна - Європейський Союз - Митний союз. Сьогодні Росія відкинула цю ідею, одночасно пригрозивши покарати українців за європрагнення новим паспортним режимом та скасуванням економічних пільг у рамках СНД.

Пропозиції Януковича

"Ми з розумінням ставимося до всіх побоювань, які виникають у наших партнерів по СНД", - говорив минулого тижня президент Янукович у Мінську. Він підкреслив, що українська сторона запропонувала сформувати постійно діючий консультативний формат Україна - Євросоюз - Митний союз. Український лідер додав, що Київ обговорив ідею з Брюсселем, де не заперечили проти такого формату.

На зустрічі в Мінську Путін не став відповідати на пропозицію. Але сьогодні відповідь прозвучала з вуст голови МЗС РФ Сергія Лаврова. Він заявив, що Москва не вважає за доцільне участь в українському форматі, тому що всі рішення давно прийняті і без української ініціативи. "Йдеться не про те, щоб проконсультуватися , як краще вибудовувати відносини між Україною та ЄС з питань, які безпосередньо зачіпають російсько-українські відносини, а про те, щоб консультуватися постфактум", - заявив Лавров.

Нові загрози


Одночасно з відмовою від українського формату пошуку спільної мови, російська сторона  повідомила про те, що поїздки між країнами повинні виконуватися за закордонними паспортами. "Треба їздити за закордонними паспортами, а не за внутрішніми паспортами", - заявив Лавров.

Він зазначив, що "закордонний паспорт зараз зробити не проблема". "Треба зробити так, щоб до моменту, коли цей режим буде вводитися, щоб усі, хто хотів, ці паспорти отримав", - заявив Лавров.

Крім того, сьогодні знову прозвучали економічні загрози: Москва не стане вводити заборону на українські товари після асоціації Києва і Брюсселя, але про пільги в рамках СНД Україна доведеться забути. "Ці пільги припинять свою дію", - заявив голова МЗС РФ.

Досьє на Сергія Лаврова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини