RU

Новина дня: Рада прийняла п'ять євроінтеграційних законопроектів

05.09.2013, 17:28
Новина дня: Рада прийняла п'ять євроінтеграційних законопроектів - Фото
Противники євроінтеграції з Партії регіонів не зважилися піти всупереч волі президента Януковича (фото - president.gov.ua)
Після трьох днів переговорів Верховна Рада мобілізувалася і прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з евроінтергаціонного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, із самого ранку виникла невелика заминка: голосування по проекту змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень N2399 мало не зірвалося. Опозиціонери навідріз відмовилися приймати документ, оскільки його прикінцеві положення дозволяли державі не погашати заборгованість із соціальних виплат. Спікер  Володимир Рибак переніс голосування на дві години. Після перерви проблемні норми із законопроекту виключили. Його прийняли за основу 340 голосами.

Практично без проблем пройшли зміни до Кримінально-виконавчого кодексу - про порядок і умови відбування покарання N1131. Документ пом'якшує умови для ув'язнених: деяким категоріям тепер дозволяється мати при собі мобільні телефони та ненадовго відлучатися з колонії. За закон у цілому проголосувало 379 народних депутатів.

У першому читанні прийняли нову редакцію змін до Митного тарифу України N2105а . "За" - 365 депутатів. Проект пропонує привести українську кодифікацію товарів у відповідність з міжнародною. Опозиція наполягала на новій редакції проекту, оскільки вперше він був прийнятий за основу на виїзному засіданні більшості 4 квітня.

Також депутати направили до КСУ для надання висновку президентський проект змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів. Проект передбачає довічне призначення суддів президентом за поданням Вищої ради юстиції. Звернення до КСУ підтримали 377 народних депутатів, у тому числі й опозиціонери, які пропозиції президента розкритикували і пообіцяли найближчим часом подати свої .

На вечірньому пленарному засіданні народні депутати без обговорення ухвалили закон про вибори в п'яти проблемних округах. Їх призначили на 15 листопада 2013 року. "За" проголосував 371 парламентарій.

Основною інтригою дня було голосування регіоналів після вчорашньої зустрічі з президентом. Головні ідеологи євразійського зовнішньополітичного курсу Вадим Колесніченко, Олег Царьов і Нестор Шуфрич підтримали практично всі проекти. Шуфрич не проголосував тільки за проект закону про виконання судових рішень. Ігор Марков не підтримав проект змін до Митного тарифу. Сергій Ківалов не голосував за закон про вибори в проблемних округах.

Жоден з проектів не підтримали регіонали В'ячеслав Богуслаєв, Юрій Іванющенко, Юрій Поляченко. Депутаиы Микола Рудьковський, Володимир Малишев, Олександр Онищенко, Давид Жванія, Олександр Фельдман, Володимир Демидко, Іван Мирний, Сергій Кий голосували не за всі законопроекти.

До листопадового саміту Україна - ЄС парламент повинен прийняти дев'ять євроінтеграційних законів. Первші шість голова Верховної Ради Володимир Рибак обіцяє винести в сесійний зал уже на цьому тижні.

Читайте також: Чому регіонали стали проти євроінтеграції Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини