RU

Новина дня: Рада прийняла мовний законопроект у першому читанні

05.06.2012, 17:47
Новина дня: Рада прийняла мовний законопроект у першому читанні - Фото
e9be65fc0991ab63877a60f96d01de55.jpg
Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу скандальний законопроект про мови в Україні N9073 авторства представників Партії регіонів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

Хто голосував


Усього за мовний законопроект віддали свої голоси 234 картки народних депутатів: 187 карток регіоналів, дві картки депутатів фракції НУНС, 25 комуністів, дві картки від Народної партії, група Реформи заради майбутнього - шість карток "зак", позафракційні - 12. Депутати фракції БЮТ за законопроект не голосували.

Пізніше стало відомо, що НУНС, який прийняв рішення не підтримувати законопроект, виключив зі своїх лав Сергія Василенка та Сергія Харовського. А ось соратників Литвина, фракція якого так само прийняла рішення не голосувати за законопроект, Вадима Гривковського та Сергія Гриневецького, виключати не стали. Як відомо, Гриневецький - один з авторів попереднього законопроекту, Гривковський - представник Криму в Блоці Литвина.

Не обійшлося без розглядів в групі Реформи заради майбутнього. Депутат групи Володимир Каплієнко заявив, що не голосував за законопроект, хоча його голос зарахували. Крім того, за його словами, жодного з його колег по групі, які підтримали законопроект, не було в сесійній залі. "Можливо, вони проголосували в іншій частині залу. З п'яти депутатів, які проголосували, жодного не було на своєму робочому місці. Так само, як і їхніх карток", - сказав Каплієнко.

Опозиція визнала помилку


Опозиція проявила себе не кращим чином під час голосування за скандальний законопроект, повідомили один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк і голова виборчого штабу об'єднаної опозиції Олександр Турчинов.

Відповідаючи на питання журналістів, чому лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін  не дав команду опозиціонерам вихоплювати картки для голосування у депутатів від більшості, як було заплановано, Яценюк сказав: "Я знаю про те, що повинні були витягти 30 карток, і я знаю про те, що повинні були битися. І я знаю про те, що опозиція проявила себе не кращим чином. Це дуже серйозний урок для нас. І з трибуни парламенту я відверто визнав, що цю битву нам не вдалося виграти. Що стосується подальшої роботи, я думаю, це буде предмет серйозної дискусії ".

Сутичка під Радою: кілька тисяч людей вийшли на протести (фото)

У свою чергу, голова виборчого штабу об'єднаної опозиції Турчинов зазначив, що, за інформацією опозиціонерів, скандальний законопроект мав розглядатися третім, і саме оголошення цього питання мало бути сигналом для атаки опозиційних депутатів. "Литвин за домовленістю зі своїми господарями поставив це питання другим, і депутати просто не зрозуміли, що почався розгляд цього питання", - зазначив він, додавши, що саме таким спекулятивним, шахрайським шляхом законопроект був прийнятий у першому читанні.

Влада обіцяє закон через два тижні

Для підготовки мовного законопроекту до другого читання потрібно два тижні, але процес може затягнутися, заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"Ми можемо розглянути в комітеті всі поправки, які будуть подані до даного проекту, і законопроект може бути внесений на розгляд до сесійної зали. Тобто нас регламент обмежує двотижневим строком розгляду даного питання. Тому теоретично він може бути розглянутий в парламенті через два тижні, але якщо поправок буде багато, то швидше за все робота може затягнутися", - сказав лідер фракції ПР в парламенті.

Беркут розігнав акцію протесту на Майдані (фото)

Прийняття законопроекту в парламенті супроводжувалося сутичками під його стінами прихильників і противників законопроекту, а також Беркута. Олександр Турчинов пообіцяв, що акція на захист української мови під Верховною Радою буде безстроковою. Опозиція, за його словами, має намір мобілізувати людей у ​​всіх обласних центрах України вийти на головні площі своїх міст проти прийняття законопроекту.

Реакцію Юлії Тимошенко опублікували на її офіційному сайті: "Цей "закон" незабаром буде неодмінно скасовано. І це не моє своєрідне побажання із-за грат, це - гарантія ... Хочу нагадати Януковичу, що те слово, яке дуже часто останнім часом вживають в його оточенні і яке є у відомій фразі ("Мабуть, скоро треба буде тікати"), походить від українського слова "бігти" ("втікати"). А тікати треба буде ... Якщо вийде ... У чому я щиро сумніваюся ... Я за цим обов'язково простежу ..." - пообіцяла Тимошенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини