RU

Новина дня: Путін взявся повчати Україну

20.12.2012, 17:51
Новина дня: Путін взявся повчати Україну - Фото
Володимир Путін (фото - kremlin.ru)
На підсумковій прес-конференції в Москві російський президент Володимир Путін зазначив, що Київ зробив фатальну помилку, відмовившись віддати трубу, але Москва все ще готова обговорити цю тему. Не забув Путін нагадати про те, як щасливі будуть в Кремлі, якщо Україна увійде до Митного союзу.

Труба не заіржавіла

"Наші українські партнери зробили дуже велику стратегічну помилку в свій час, фундаментальну", - заявив журналістам російський президент, говорячи про створення трубопроводів в обхід України. Він нагадав, що Києву пропонувалося віддати свою ГТС в оренду, але Україна відмовилася.

На прес-конференції Путін всіляко намагався підкреслити, що українська ГТС - чи не купа металобрухту. "Постав питання взагалі про доцільність існування ГТС України", - заявив Путін.

Але, за його словами, Москва готова і зараз вести діалог на цей рахунок. "І він стосується не тільки відносин між російським урядом, і урядом України. Він стосується, насамперед, господарюючих суб'єктів. Я думаю, що якщо ми будемо працювати так, як досі працювали, а саме, як самі близькі партнери та друзі, то ми знайдемо компромісне рішення", - сказав він.

Митний рай

В черговий раз Путін підняв тему свого союзу, який експерти називають другим СРСР в його гіршому вигляді. Путін вважає, що сьогодні Україна перебуває в пошуку оптимальних форм співпраці з Митним союзом. "Мова не йде про приєднання України до Митного союзу. Ми повинні отримати офіційну заявку України про вступ до Митного союзу. Такої заявки немає", - сказав російський президент.

Він зазначив, що у зв'язку з передачею членами ТС повноважень з регулювання торгівлі на наднаціональний рівень Києву стало важче вирішувати питання доступу своїх товарів на ці ринки.

"Зараз українські партнери шукають вихід із цієї ситуації: вони шукають такі форми співпраці з Митним союзом, які були б прийнятні для України, але вписувалися в ті правові норми, які покладені в основу функціонування цього інтеграційного об'єднання", - додав він.

Союз зрушуваний

Експерти вже не раз давали оцінки вступу України в Митний союз. Самі збалансовані зводяться до того, що вигоди Київ отримає лише на старті. У довгостроковій перспективі участь України в цьому проекті погіршить перспективи української економіки, так як учасники союзу знаходяться на одному технологічному рівні розвитку.

Слід розуміти, що якщо Київ вибере союз Путіна, це означатиме кінець європейської інтеграції, так як зближення України з ЄС та участь у Митному союзі - поняття взаємовиключні.

Говорячи про користь свого союзу, Путін часто згадує цифру майже в $10 млрд., яку заощадить Київ на скасуванні мит на енергоносії після вступу України до МС. Але експерти кажуть, що це міф. "Кінцевий ефект від такої міри залежить від того, яку політику ціноутворення на ринках енергоресурсів буде проводити Росія. Тож виграш може бути досить обмеженим в часі", - стверджує директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Крім того, відзначає директор аналітичної групи Da Vinci Анатолій Баронін, стратегічним завданням російської економіки є усунення конкуренції з боку пострадянських країн, що мають схожу лінійку продукції. "Це означає, що Москва буде докладати всіх зусиль для того, щоб видавлювати конкурентних виробників з ринку, як це відбувається на ринку авіабудування, суднобудування та агрокомплексу й стимулювати перехід економіки країн-партнерів в сировинний сегмент, посилюючи їх залежність від російського попиту", - говорить він.

Читайте статтю Митний союз обвалить гривню
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини