RU

Новина дня: Путін у Мінську не переконав Януковича

25.10.2013, 17:05
Новина дня: Путін у Мінську не переконав Януковича - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович останні два дні провів у Білорусі, де проходило засідання Ради лідерів СНД. Спостерігачі вважали, що в Мінську президент Росії Володимир Путін ще раз спробує переконати Януковича відмовитися від підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Але сенсації не сталося: на зустрічі в Мінську президент України сказав, що знайде спільну мову з Митним союзом після підписання угоди з ЄС, а думку Путіна про необхідність вибирати назвав "в корені невірною".

Спочатку планувалося, що Янукович і Путін проведуть зустріч тет-а-тет, щоб обговорити двосторонні відносини. Але потім щось змінилося. "Володимир Путін і Віктор Янукович поспілкуються зараз на полях робочого обіду. Окремої зустрічі з Януковичем не буде", - повідомив прес-секретар Путіна.

Пізно увечері 24 жовтня Янукович і Путін за обіднім столом трохи поговорили, коротко торкнувшись теми української євроінтеграції. Але подробиць цієї розмови немає. Проте в Москві і раніше не приховували, що Україна повинна вибрати між ЄС і Митним союзом - одночасно з усіма дружити не вийде, говорив Путін.

Янукович цю позицію назвав невірною. "Будь-які розмови про необхідність вибору... в корені невірні ", - заявив Янукович на засіданні Ради глав держав СНД у вузькому форматі . "Переконаний, що створивши ЗВТ з ЄС, а також налагодивши ефективну взаємодію з МС, Україна буде сприяти подальшій активізації економічної взаємодії на Євразійському континенті", - підкреслив президент.

Однак Україні відразу пригрозили важкими наслідками: лідери МС прийняли рішення дати право Раді Євразійської економічної комісії вводити митні тарифи для країн у таких випадках, як у випадку відносин України і Євросоюзу. "Якщо ЗВТ між Україною та ЄС утвориться, то ми себе будемо вести гранично відверто, але твердо", - прокоментував перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

Янукович заявив, що Україна проти створення штучних бар'єрів для торгово-економічних відносин між країнами СНД. Але президент ще вірить, що компроміс вдасться знайти. "Ми відкриємо нові можливості просування товарів на наші спільні ринки. Іншої політики в цей час не може бути", - сказав президент.

Слід зазначити, що візит Януковича до Мінська пройшов на тлі нових ускладнень в українсько-російських відносинах. По-перше, арешт проросійського екс -депутата Ігоря Маркова. У Держдумі напередодні відкрито розкритикували це рішення. По-друге, минулого тижня СБУ провела виїмку документів в Генштабі Міноборони України. За однією з версій, йдеться про зачищення армійських структур від російського лобі.

Вечеря на полях. Відносини Путіна і Янукович зазнали краху

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини