RU

Новина дня: процес над Луценком перейшов в "секретну" частину

02.02.2012, 17:59
Новина дня: процес над Луценком перейшов в
Юрій Луценко. Фото - www.nso.org.ua
Розгляд справи екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко перейшов в закриту частину. Суддя Сергій Вовк оголосив учасникам процесу, що далі будуть вивчатися секретні матеріали, тому в залі повинні залишитися тільки ті, хто має доступ до державної таємниці.

Як повідомляє прес-служба Народної самооборони, на сьогодні не всі захисники отримали доступ до державної таємниці. Зокрема, немає такого доступу у адвоката Ігоря Балика і у дружини Луценка Ірини.

Суддя Вовк зазначив, що "таємного засідання пройде в приміщенні суду на Хрещатику. Якщо таке засідання буде - до допитів обвинувачених не перейдемо". Після дослідження секретного тому, за словами Вовка, суд проведе допит Луценка та його колишнього водія Леоніда Приступлюка.

У зв'язку з тим, що суд перейшов до читання "секретного" 18-го тому, яке має відбуватися в іншому приміщенні суду за адресою вул. Хрещатик, 42а (із спеціально оснащеній кімнатою), суддя оголосив перерву до завтра до 11:00 ранку.

Журналістам сьогодні заборонили передавати записки Луценко через адвокатів.

Розгляд справи Луценка Печерським районним судом почалося в травні 2011 року. Станом на сьогоднішній день суд вивчив свідчення всіх 148 свідків у справі Луценка - частина з них були присутні на допиті в суді особисто, близько п'ятдесяти до суду не з'явилися, і Вовк обмежився зачитуванням їх свідчень на досудовому слідстві. В четвер був завершений і етап дослідження матеріалів справи, які містилися на паперових носіях - це понад сорок томів. Кілька томів справи за епізодом про отруєння Виктора Ющенко були відкладені "на потім".

Крім того, сьогодні вранці судді досліджували речові докази у справі Луценка, - зокрема, документи водія Леоніда Приступлюка: трудову книжку, посвідчення учасника бойових дій, пластикову картку Ощадбанку Україні. Захист звернув увагу на те, що конверт, в якому містилися дані документи, не був запечатаний і не містив підписів понятих. Після цього судді досліджували особисті справи Луценка і Приступлюка.

Після обіду суд розглянув відеодокази у справі: диск із записом програми Шустер Live за 12 листопада 2010 року, учасниками якої були Луценко і екс-начальник Головного слідчого управління ГПУ з особливо важливих справ Олександр Каліфицький, і відеозапис урочистого засідання з нагоди Дня міліції у Палаці " Україна " за 2008 і 2009 рік, включаючи фрагменти виступу гумористичного колективу" 95 квартал ".

Адвокати Луценка чекають, що при таких темпах розгляду кримінальної справи в суді вирок Луценко може бути винесений протягом двох тижнів.

Нагадаємо, справа Луценка розбито на три епізоди, йому пред'явлено звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб) та ч.3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Зокрема, його звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії, виділення житла та зарахування стажу водієві Леоніду Приступлюку, продовження оперативно-розшукових дій в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, а також у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції в Палаці "Україна".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини