RU

Новина дня:проросійський політик Марков арештований на два місяці

23.10.2013, 18:13
Новина дня:проросійський політик Марков арештований на два місяці - Фото
Ігоря Маркова виводять з будівлі Печерського суду Києва після рішення про арешт на два місяці

Сьогодні Печерський суд Києва постановив взяти під арешт опального одеського політика і колишнього депутата Верховної Ради Ігоря Маркова, затриманого вчора у справі про побиття націоналістів в 2007 році в Одесі. Суд ухвалив заарештувати Маркова та утримувати під вартою до 20 грудня. Тепер, слідом за втратою депутатського мандата, проросійський політик позбувся і свободи.

Подробиці справи

В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ адвокат затриманого Олександр Казарновський розповів обставини затримання. За його словами, вчора близько 16:00 години до Маркова додому прийшов слідчий і вручив повістку про те, що Марков повинен у 18:00 години з'явитися до УВС Одеської області. "Слідчому пояснили, що людина хвора і лежить з температурою. Крім того, повістку потрібно вручати за три дні до події. Слідчий нічого слухати не захотів. Ми порадилися і вирішили, що якщо його хочуть допитати як свідка, т ми можемо піти назустріч слідчому. Марков, хворий, приїхав в УВС області, зустрівся зі слідчим. Слідчий оголосив йому, що він його затримує, після чого пред'явив Маркову абсолютно сміховинне повідомлення про підозру у тому, що Марков вчинив особливо злісне хуліганство", - розповів адвокат.

Він зазначив, що йдеться про події 2007 року, коли в Одесі націоналісти протестували проти пам'ятника Катерині. Маркову інкримінують ст.296 ч.4 КК (хуліганство із застосуванням зброї). За версією слідства, розповів адвокат  Марков вдарив націоналіста на прізвище Беседа "невстановленим металевим предметом". Вручивши підозру,  Маркова затримали і близько 04:00 години ранку відвезли до Києва.

"Справа стосовно Маркова була припинена в 2010 році. Скарги Беседи розглядав спочатку Приморський районний суд Одеси, потім Апеляційний суд Одеської області, потім - Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Всі три судові інстанції дійшли висновку, що правильно припинено справу і підстав для притягнення Маркова до відповідальності немає. У 2013 році Генпрокуратура раптом скасувала постанову про припинення справи, яка пройшла три судові інстанції, зробили вигляд, що цих судових інстанцій просто не існувало, зареєстрували в реєстрі за ст.296, ч.2 - "групове хуліганство", по якому вже минув термін давності, а повідомили Маркова про підозру за ч.4 ст.296, за якою строк давності не минув, але щодо якої немає матеріалів. Тобто, все, що вони роблять - абсолютно незаконно. Я вже не кажу про те, що Марков є народним депутатом, а тому затримувати чи заарештовувати без згоди Верховної Ради його не можна", - заявив адвокат Маркова.


Відеозапис подій 2007 року, участь в яких інкримінують Маркову

Мотиви влади

Захист Маркова вважає, що поновлення кримінальної справи пов'язане з політичною діяльністю Маркова. "Марков заявив про те, що Партія регіонів зрадила своїх виборців і переорієнтувалася на вступ до Європейського Союзу, хоча обіцяла зовсім інше. Крім того, Марков заявив про свій намір висуватися на пост президента. Тобто, влада таким чином розправляється зі своїм політичним опонентом", - вважає адвокат Казарновський.

Багато аналітиків припускають, що усуваючи Маркова, влада зачищає проросійський спектр політичного поля на південному сході країни. За іншою версією, причиною кримінального переслідування Маркова став його конфлікт з впливовим одеським регіоналом Сергієм Ківаловим. А євроінтеграція - лише зручна кон'юнктура, яка використана конкурентами опального політика.

Сьогодні вдень суд ухвалив рішення про
арешт Маркова на два місяці і приміщенні його в СІЗО. Дружина Маркова, яка брала участь у судовому засіданні, розповіла, що буде домагатися зустрічі з чоловіком. "Буду добиватися з ним зустрічі в СІЗО. Я маю на це право, тим більше я вагітна", - повідомила вона.

Сторона захисту має намір оскаржити рішення в апеляційній інстанції. "Будемо боротися правовими методами, будемо скаржитися до апеляційного суду. Але вони б не затівали вчорашнє протистояння в Одесі з застосуванням Беркута, якби вони не мали чіткого наміру Маркова посадити. Це бандитська влада, яка діє бандитськими методами. Марков невинний", - сказав 
ЛІГАБізнесІнформ адвокат Маркова.

Досьє на Ігоря Маркова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини