RU

Новина дня: Прокуратура та СБУ знову довели Тимошенко до суду

28.03.2012, 17:40
Новина дня: Прокуратура та СБУ знову довели Тимошенко до суду - Фото
Фото: www.tymoshenko.ua
Нова справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ), яку вона очолювала в дев'яностих, буде передана до суду протягом наступних п'яти днів. Про це в середу на брифінгу заявив заступник генерального прокурора Євген Блажівський.

"Максимальний термін, який передбачений законом - це 5 днів", - сказав він.

У свою чергу, слідчий відділ управління СБУ в Харківській області сьогодні завершив ознайомлення Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи N2310. Тим самим СБУ виконала рішення Київського райсуду Харкова, який у лютому обмежив Тимошенко в термінах, щоб не допустити свідомого затягування з боку її захисту. Пізніше ці терміни - до 28 березня - підтвердив і Апеляційний суд Харківської області.

"Сьогодні обвинуваченій Тимошенко вручені повні копії кримінальної справи", - зазначив Блажівський.

За його словами, на даний момент прокурор Харківської області визначає, в який саме суд направити цю справу. Його може розглядати райсуд або за місцем вчинення злочину, або за місцем розслідування справи.

У прес-центрі Служби безпеки уточнили, що справу N2310 після розгляду клопотань захисту буде направлено спочатку прокурору Харківської області для затвердження, а потім до суду.

Цього сценарію розвитку подій побоювався захисник Тимошенко Сергій Власенко, який заявляв, що передача справи по ЄЕСУ в суд буде порушенням закону. "У мене сильне відчуття, що матеріали справи все одно передадуть до суду, незважаючи на те, що частина захисників не ознайомилася. Або обмежать якоюсь смішною цифрою: п'ять днів або десять днів", - сказав Власенко, коментуючи появу у Тимошенко нових захисників , які не встигли вивчити справу.

За словами Власенка, обмеження в ознайомленні з матеріалами справи до 28 березня 2012 року не повинні стосуватися нових захисників екс-прем'єра в цій справі, які були допущені до процесу всього кілька днів тому. Нардеп вважає, що обмеження, встановлене Київським судом міста Харкова, стосується тільки самої Тимошенко, Власенка та Андрія Кожем'якіна, але не може обмежувати Євгенію Тимошенко та Олександра Плахотнюка.

Для повноцінного ознайомлення зі справою суд повинен був надати захисту Тимошенко не менше року, - упевнений він.

Правозахисник Євген Захаров напередодні застеріг владу від порушення положень Європейської конвенції з прав людини, яке виникне при обмеженні екс-прем'єра та її захисників у часі ознайомлення з матеріалами справи по ЄЕСУ: "Це порушення статті 6 Європейської конвенції, одного з аспектів на справедливий суд. Цього не повинно бути ... Передача цієї справи до суду - це, знову ж, буде порушенням статті 6 Європейської конвенції. На превеликий жаль, в судових справах Тимошенко постійно щось не так. І все йде проти закону ".

В рамках кримінальної справи N2310 Тимошенко звинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном - державними коштами - шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення. Крім того, їй пред'явлено звинувачення в організації ухилення від сплати податків компанією ЄЕСУ, ухиленні від сплати прибуткового податку з громадян (що спричинило тяжкі наслідки). Загальна сума завданих державі збитків, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень.

Вчинення вказаних дій передувало неповернення валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн. доларів, - зазначили в СБУ.

Прокуратура, за словами заступника голови ГПУ Блажівського, заявила позов про відшкодування екс-прем'єром повної суми збитків в 19,5 млн.грн., які вказані в кримінальній справі.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах. Це було зроблено шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн. доларів США та організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн.грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини