RU

Новина дня: ПР відкинула схвалений ЄС варіант лікування Тимошенко

01.11.2013, 17:21
Новина дня: ПР відкинула схвалений ЄС варіант лікування Тимошенко - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Представники моніторингової місії Європарламенту в Україні Олександр Кваснєвський і Пет Кокс напередодні закликали Верховну Раду підтримати законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської, яка запропонувала звільняти хворих ув'язнених від необхідності відбувати термін. Це могло б вирішити питання Юлії Тимошенко. Однак сьогодні в партії Віктора Януковича заявили, що цей варіант не підходить і Партія регіонів за нього голоси не віддасть - регіонали готові підтримати тільки законопроект позафракційного Сергія Міщенка, який пропонує після лікування повертати засудженого в країну для продовження відбування покарання.

Позиція Кокса - Кваснєвського

Учора керівники моніторингової місії заявили, що законопроект депутата Лабунської найоптимальніший для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном. "Ми дійшли висновку, що законопроект Лабунської являє собою оптимальну основу, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями", - сказано в заяві.

"Враховуючи історичну можливість підписати угоду про асоціацію між ЄС і Україною у Вільнюсі і відзначаючи, що для вирішення всіх питань залишилося дуже мало часу, ми закликаємо і проурядові і опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків і зробити це якнайскоріше", - підкреслили європейські політики.

Законопроект Лабунської N3461 пропонує звільняти хворих ув'язнених від подальшого терміну. " Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу", - пропонує Лабунська. Рішення про лікування за кордоном приймається за умови, що засуджений протягом не менше 365 днів безперервно проходив стаціонарне лікування в лікарні (за межами пенітенціарних установ) та таке лікування не привело до повного одужання.

Думка Тимошенко і опозиції

Раніше екс-прем'єр Тимошенко заявила, що її команда підтримає тільки той закон про її звільнення, який буде узгоджений з лідерами Євросоюзу. "Я заявляю, що заради підписання угоди про асоціацію я без жодного обговорення завжди з вдячністю приймала все, підкреслюю, всі пропозиції місії президентів Кокса-Кваснєвського, узгоджені з лідерами ЄС, на мою звільненню, і надалі заради європейського майбутнього моєї країни я буду приймати всі їхні пропозиції, якими б важкими вони для мене не були", - підкреслила Тимошенко.

Сьогодні захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що, виходячи з того, що Тимошенко заявила раніше, вона підтримає рекомендацію Кокса-Кваснєвського. "Вона готова прийняти будь-яку позицію місії Європейського парламенту. При цьому, наскільки я розумію, ніхто не знімав з порядку денного клопотання місії Кокса-Кваснєвського про помилування Юлії Тимошенко", -  сказав Власенко.

Крім того, за словами голови фракції Батьківщина в парламенті Арсенія Яценюка, опозиційні фракції підтримають законопроект Лабунської і не будуть наполягати на своєму законопроекті, внесеному раніше. Це рішення, за словами Яценюка, погоджено з УДАРом та Свободою - всі три партії віддадуть свої голоси за законопроект Лабунської, якщо в нього не будуть внесені правки.

Позиція партії Януковича

"Законопроект (Лабунської , - ред.) є нікчемним, суперечить основним принципам Конституції ", - заявив сьогодні один із спікерів влади депутат - регіонал Володимир Олійник. Він вважає, що закон Лабунської стимулюватиме "розкрадання держави". "Той, хто вкрав мішок або два, буде сидіти у в'язниці, і лікувати його будуть наші медики, а той, хто краде вагонами, ешелонами, безумовно, матиме кошт , щоб виїхати за кордон, і під цією формулою, що у нього є проблеми зі здоров'ям, уникнути відбування покарання" , - сказав регіонал.

При цьому в партії влади назвали найбільш прийнятним законопроект позафракційного Сергія Міщенка, який передбачає , що Тимошенко зможе виїхати, але залишиться в статусі засудженої і повинна буде після лікування повернутися в країну, щоб продовжити відбувати покарання.

Обидва варіанти - Міщенка та Лабунської - парламент розгляне наступного тижня. Однак є і третій варіант лікування засуджених, який сьогодні зареєстрував у парламенті позафракційний депутат Володимир Купчак. Важливий нюанс - Купчак пройшов до парламенту за списком Батьківщини, але став перебіжчиком і покинув фракцію цього літа. Текст законопроекту Купчака поки відсутній на сайті Ради, однак можна не сумніватися, що він не буде враховувати інтереси Тимошенко.

Оскільки погляди влади і опозиції знову розійшлися, є ймовірність, що жоден із законопроектів на наступному тижні не буде прийнятий і вирішення питання Тимошенко знову перенесуть. Однак вже 14 листопада місія Кокса-Кваснєвського буде доповідати в Брюсселі про прогрес у справі Тимошенко. Звільнення екс-прем'єра - ключова вимога ЄС для підписання угоди про асоціацію. Якщо прогресу не буде, то вже 18 листопада на засіданні Комітету міністрів на рівні глав МЗС країн ЄС може бути прийнято рішення про перенесення підписання угоди з Україною на наступний рік. Якщо питання Тимошенко все-таки вирішать наступного тижня, підписання угоди може відбутися на саміті у Вільнюсі 28 листопада.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини