RU

Новина дня: Порошенко погодився працювати в команді Януковича

23.03.2012, 17:42
Новина дня: Порошенко погодився працювати в команді Януковича - Фото
Петро Порошенко
Сьогодні президент Віктор Янукович призначив Петра Порошенка головою Мінекономіки. Сам мільярдер, власник Укрпромінвесту та 5 каналу пояснив рішення необхідністю рятувати країну від загроз в економіці. Соратники по владі - окрім комуністів - підтримали Порошенка. Колишні соратники по опозиції - оцінили крок негативно. Найбільше тривог у оглядачів викликало те, що чи не єдиний об'єктивний телеканал може перетворитися в рупор влади. Але, як запевнив ЛІГАБізнесІнформ генпродюсер 5 каналу Юрій Стець, цього ніколи не станеться.

Навіщо Порошенку влада при Януковичі

"Поєднання глобальних економічних загроз і несприятливих внутрішніх чинників зумовлюють зростання ризиків для України ... В інтересах країни необхідно прийняти й реалізовувати зрозумілу професійну антикризову політику з мінімізації цих загроз, адже від економічної кризи постраждають всі", - аргументував Порошенко.

За його словами, сьогодні суспільство й бізнес мають побачити серйозні кроки влади, спрямовані на поліпшення умов ведення підприємницької діяльності в Україні.

У той же час, на думку оглядачів, існує й безліч інших причин, чому Порошенко вирішив увійти в уряд. "Якими саме засобами вмовляли Порошенко, сказати важко. Я не виключаю, що був тиск", - поділився з ЛІГАБізнесІнформ політолог Олексій Гарань.

Він зазначив, що для Порошенка - це можливість працювати на державній посаді, де він зможе брати участь у прийнятті рішень. Крім того, на думку інших оглядачів, Порошенко може використовувати посаду в Кабміні як стартовий майданчик для президентської кампанії-2015 року.

Навіщо Януковичу потрібен у владі Порошенко

"Його могли примусити дати згоду. Тому що дати згоду увійти в цей уряд, приєднатися до ПР - це дешевше, ніж віддати весь свій бізнес", - заявив ЛІГАБізнесІнформ політолог Віктор Небоженко, зазначивши, що Порошенко не зможе реалізувати в уряді жодного власного рішення . "Він буде ув'язненим, піде стопами Тігіпка", - переконаний експерт.

"Порошенко - сильна особистість. У нього є репутація. Для партії влади в умовах кризи, в якій ця влада знаходиться, необхідні особистості, які зможуть замінити базарних спікерів", - додає політолог Гарань.

Політолог Кость Бондаренко каже, що Порошенко "давно дозрів для роботи в уряді". "Для нього це прекрасна можливість реалізувати свої здібності, а для уряду - збільшити свою ефективність", - сказав Бондаренко ЛІГАБізнесІнформ.

5 канал обіцяє не здавати позицій


"Ключа, який може повернути в будь-який бік 5 канал, не існує. Його немає ні в кого ... 5 канал - це близько 50-70 журналістів. Уявіть, що зараз їх викликають на килим і кажуть: панове, тепер ми працюємо інакше. І журналісти раптом вирішать, що їх це влаштовує. Такого ніколи не станеться. Порошенко цього б не хотів і ніколи про таке не попросить ", - заявив ЛІГАБізнесІнформ генпродюсер каналу, народний депутат Юрій Стець.

"Я підтримую будь-яке його (Порошенка, - ред.) рішення, тому що він дуже близький мені", - зазначив він. У той же час, за його словами, з цією владою він ніколи співпрацювати не стане. "Моя риторика щодо цієї влади не зміниться. Цього президента потрібно міняти разом з усією владою", - заявив нардеп.

У той же час, як зазначив у коментарі ЛІГАБізнесІнформ політолог Андрій Окара, згода Порошенка обійняти посаду у владі означає можливі зміни в роботі 5 каналу. "Колись на 5 каналі існувала чудова сатирична передача "5 копійок". Завдяки таланту ведучого Романа Чайки передача була справді геніальною. Але сьогодні цієї передачі немає", - нагадав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини