RU

Новина дня: Януковичу пригрозили єдиним кандидатом без Тимошенко

18.05.2013, 17:00
Новина дня: Януковичу пригрозили єдиним кандидатом без Тимошенко - Фото
a3770780638a773ffc3eb7a1cc2690fa.jpg
Сьогодні лідери трьох опозиційних партій на мітингу на Софійській площі в Києві зачитали декларацію про спільні дії проти влади Віктора Януковича. Опозиціонери пообіцяли висунути на виборах-2015  року єдиного кандидата і перемогти "режим Сім'ї". За даними соціологічних служб, перемога опозиціонерам поки що гарантированна. Проте за півтора роки до виборів голови держави багато що може змінитися.

Декларація опозиції

Три лідери опозиції домовилися, що якщо президентські вибори 2015 року будуть проходити в один тур, опозиція висуне на них єдиного кандидата. Якщо виборча система залишиться без змін - єдиним кандидатом від опозиції стане той, хто набере найбільшу кількість в першому турі.

Згідно з декларацією, три політичні сили зобов'язуються єдиною командою перемогти "режим Сім'ї" на чергових чи дострокових виборах президента України. Вони мають намір діяти узгоджено на всіх етапах - від прийняття закону про вибори президента до підрахунку голосів і підведення підсумків голосування.

Крім цього, представники трьох опозиційних партій зобов'язуються протидіяти тим кандидатам у президенти, які під виглядом опозиційності будуть "розпорошувати" голоси виборців.

Шанси на успіх

За даними опитування КМІС за березень цього року, у другому турі президентських виборів Віктора Януковича переміг би будь-який з трьох лідерів опозиції (включаючи Тимошенко, але не включаючи Тягнибока). Наприклад, якби у другому турі зіткнулися Тимошенко і Янукович, перемога дісталася б опозиціонеру (29,4% проти 28,6%). У протистоянні з
Арсенієм Яценюком чинний президент набрав би 28,1%, Яценюк - 33,7%. Якщо б у другий тур вийшли Янукович і Віталій Кличко, нинішній президент отримав би 25,7%, Кличко - 39,3%. Програє Янукович лише Тягнибоку - у другому турі лідер націоналістів набрав би не більше 26,1%, в той час як Янукович - 29,4%.

У той же час, за даними опитування, у першому турі Янукович набирає більше голосів, ніж будь-хто з опозиційних кандидатів - 21,2%, Кличко - 14,4%, Тимошенко - 11,4%, Яценюк - 7,1% . Але лише в тому випадку, якщо опозиціонери не домовляться про єдиного кандидата перед першим туром виборів. У цьому випадку президент Янукович може програти вже в першому турі.

Фактор Тимошенко

Сьогоднішня декларація лідерів трьох партій примітна тим, що в ній немає ні слова про Тимошенко - ні як про можливого єдиного кандидата на виборах-2015, ні просто по тексту хоча б у вигляді формальності.

Новина дня: Януковичу пригрозили єдиним кандидатом без Тимошенко
Це може бути непрямим доказом, що три опозиційних претендента вже не розглядають Тимошенко як можливого соратника і суперника на виборах-2015. Така поведінка на руку владі, тому що допомагає при мовчазній згоді опозиції виключити з трійки потенційних переможців одного з реальних суперників Януковича. І, оскільки жоден з опитувань авторитетних соціологів у другому турі не залишає шансів Тягнибоку, у Януковича залишаються лише два реальні суперника - Кличко і Яценюк.

Щоб перемогти їх, президенту потрібно якимось чином переконати виборців голосувати за кого завгодно, крім лідерів Батьківщини та УДАРу - і, таким чином, вийти в другий тур з Тягнибоком. Інший варіант - вибори в один тур. У цьому випадку президент теж має високі шанси перемогти, незважаючи на готовність опозиції (на словах) висунути єдиного кандидата в першому турі. Тому що, судячи по готовності опозиціонерів списати Тимошенко з рахунків, амбіції, обопільні претензії і жадоба влади напевно знову зіграють з ними злий жарт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини