RU

Новина дня: опозиція і влада подали кандидатів до ЦВК

03.08.2012, 17:29
Новина дня: опозиція і влада подали кандидатів до ЦВК - Фото
0eb213e1077050aebf96a46837eb59e4.jpg

Два головних претендента на лідерство в новій Верховній Раді Україні - об'єднана опозиція Батьківщина та провладна Партія регіонів - подали до Центральної виборчої комісії свої кандидатури народних депутатів.

Регіонали відбирали авторитетів

"Ми більше року вивчали ситуацію в кожному регіоні. Відбирали найавторитетніших людей на даній території, звіряли по кожному з них рейтинг", - заявив сьогодні під будівлею ЦВК глава виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв, говорячи про мажоритарників.

Він зазначив, що регіонали сьогодні з ранку одними з перших прийшли "дружною компанією" здавати документи щодо кандидатів в народні депутати. Клюєв додав, що в партійний список увійшли "досвідчені люди, яким під силу реалізувати програму реформ президента". "Я вважаю, що ми зобов'язані будемо перемогти в цій виборчій компанії, щоб закінчити реформи, розпочаті президентом", - додав він.

Відповідаючи на запитання щодо сина прем'єр-міністра Миколи Азарова, який має намір балотуватися в Слов'янську (Донецька область), Клюєв зазначив, що Олексій Азаров "користується авторитетом на цій території". При цьому участь сина Азарова під питанням, адже він довгий час був відсутній в Україні, а за законом претендент на мандат повинен проживати в Україні протягом 5 років.

Батьківщина впевнена в перемозі

Слідом за Партією регіонів подавати документи на реєстрацію для участі в парламентських виборах прийшли представники об'єднаної опозиції. Документи принесли Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Анатолій Гриценко, Борис Тарасюк, Ірина Луценко та інші опозиційні політики.

На питання журналістів, чи не бентежить опозиціонерів те, що в цей момент документи реєструють регіонали, Яценюк сказав: "Партію регіонів, я так розумію, почало хвилювати те, що ми подаємо документи вранці, і вони в авральному порядку швиденько побігли перед нами. Але я переконаний, що це не дасть їм можливості виграти вибори".

Залишається відкритим питання, чи будуть зареєстровані Юлія Тимошенко (засуджена за перевищення влади), Юрій Луценко (засуджений за перевищення влади), екс-футболіст Андрей Шевченко (не проживав останні 5 років в Україні), син прем'єр-міністра Олексій Азаров (не проживав останні 5 років в Україні), а також низка інших відомих персон. У ЦВК кажуть: кожен випадок вивчать окремо. Рішення про відмову, якщо таке буде прийнято, торкнеться не всього списку кандидатів, а лише окремих осіб. Свій висновок щодо кандидатів, поданих сьогодні, в ЦВК обіцяють не пізніше 8 серпня.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні стартували 30 липня. До 9 серпня включно партії повинні висунути своїх кандидатів у депутати, а в мажоритарних округах кандидати можуть висуватися не лише партіями, а й шляхом самовисування. Реєструвати мажоритарників буде ЦВК. Термін подачі документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах обмежений 13 серпня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини