RU

Новина дня: факт побоїв у Тимошенко підтверджується

25.04.2012, 17:46
Новина дня: факт побоїв у Тимошенко підтверджується - Фото
Фото: EPA
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко дійсно отримала тілесні ушкодження у Качанівській колонії. З такою інформацією сьогодні виступила уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

Омбудсмен повідомила, що вчора за її дорученням її представник Сергій Кудрук без попередження відвідав Качанівську колонію, і в присутності начальника установи Тимошенко дала згоду на зовнішній огляд місць тілесних ушкоджень. "Під час зовнішнього огляду було встановлено наявність синців на передпліччі, ділянці ліктьового суглоба правої руки, а також значного розміру синця в правій паховій ділянці живота", - сказала вона.

За її словами, конвоювання Тимошенко є жорстоким поводженням з ув'язненою і може бути розцінено як тортури, відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенцією ООН проти катувань, а також Інструкцією з організації охорони кримінально-виправних установ закритого типу.

Карпачова зажадала від генерального прокурора Віктора Пшонки порушити кримінальну справу й відсторонити від виконання посадових обов'язків осіб, причетних до конвоювання Тимошенко до лікарні Укрзалізниці. Від керівника Державної пенітенціарної служби Олександра Лисицькова вона вимагає "терміново забезпечити всю належну медичну допомогу (Тимошенко, - ред.) відповідно до рішення Європейського суду з прав людини та висновками українських, а також незалежних іноземних лікарів".

Новий соратник Тимошенко, лідер Фронту змін Арсеній Яценюк, коментуючи цю інформацію, заявив: "Це вже за межею добра і зла. Вони перейшли всі рамки і всі лінії, які тільки можуть бути. Це не політичне переслідування. Вважаю, що це замах на політичне й фізичне знищення і вбивство ".

На сайті ДПтС вчора з'явилося спростування інформації про те, що до Тимошенко в колонії застосували силу: її етапування до лікарні, за даними прес-служби, проходило в умовах суворого дотримання законодавства. За даними відомства, засуджена Тимошенко самостійно зібрала й мала при собі необхідні особисті речі. Прослідувати до карети "швидкої допомоги" їй допомогли. Честь і гідність екс-прем'єра ніхто не принижував.

Наскільки звинувачення опозиції і Карпачової справедливі або несправедливі, представники влади дізнатися не захотіли. На заклик опозиційних фракцій до народних депутатів-лікарів виїхати в Качанівську колонію і все з'ясувати на місці, відгукнулися тільки опозиціонери. Сьогодні вранці до стін виправної установи виїхали шість депутатів-лікарів від БЮТ і НУНС: Добряк, Карпук, Веліжанський, Сенченко, Передерій і Шевчук. Голова парламентського комітету Тятяна Бахтєєва (Партія регіонів) на цей заклик не відгукнулася.

Проте в камеру до Тимошенко жоден з цих шести депутатів так і не потрапив:  начальник установи, який їх прийняв, поводив їх по приміщеннях колонії, розповів про роботу окремих її об'єктів, а до Тимошенко не пустив - не належить. Відвідати її змогли тільки офіційні захисники - дочка Євгенія і нардеп Андрій Кожем'якін.

Після візиту до партійної начальниці Кожем'якін розповів: "Її били. Та людина, яка била й залишила слід, відома. Це перший заступник начальника Качанівської колонії - пан Коваленко Андрій Миколайович, який зараз ховається від депутатів і від преси, хоча завжди супроводжував нас у камеру, де перебуває Юлія Володимирівна Тимошенко. Фізичне насильство відбулося - вони перейшли цю межу ".

Дочка Тимошенко Євгенія повідомила, що її мама перебуває у важкому стані: "Мама у важкому фізичному стані. Вона лежить після всього, що з нею зробили. Коваленко завдав їй сильний удар кулаком в живіт через ковдру. Діаметр синця  8-10 см. Це з якою силою треба вдарити людину, щоб через ковдру залишалося! "

Як зазначив Кожем'якін, в середу вранці Тимошенко відвідували представники керівництва колонії на чолі з начальником Іваном Первушкіним, які попередили, що у випадку, якщо екс-прем'єр буде голодувати, її будуть змушені ізолювати і насильно годувати через зонд. "Вони готують насильство номер два", - підкреслив він.

Отримати достовірну інформацію про ситуацію з Тимошенко зараз хоче вся політична Європа. Сьогодні президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Жан-Клод Міньйон звернувся до української влади з вимогою оперативно надати дозвіл на візит членів міжнародного дипломатичного співтовариства до Тимошенко в колонію. "Крім того, в даний час необхідно, щоб незалежні лікарі мали право слідкувати за її здоров'ям і проводити будь-яке лікування, необхідність в якому може виникнути", - додав він.

Британія попередила, що поки Тимошенко у в'язниці, асоціації з ЄС для України не буде. А депутат Європарламенту від ЄНП Жозеф Доль закликав Тимошенко припинити голодування і пообіцяв їй допомогу.

Скандал супроводжується компрометуючими заявами Державної пенітенціарної служби України. Спочатку керівництво ДПтС підтвердило журналістам справжність відео, яке  вчора потрапило в Інтернет, на якому схожа на Тимошенко жінка вільно пересувається по кімнаті, заправляє постіль і веде бесіди з чоловіком, схожим на адвоката Власенка - додавши, що не знає, як це відео стало публічним. А пізніше в ДПтС з посиланням на слова Тимошенко заявили, що екс-прем'єр не оголошувала голодування, і про це навіть є відповідний акт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини