RU

Новина дня: новий "касетний скандал" вибухнув в Україні

08.02.2012, 18:26
Новина дня: новий
Роман Забзалюк (фото - byut.com.ua)
В Україні вибухнув новий "касетний скандал". Сьогодні народний депутат Роман Забзалюк, який минулого року вийшов з партії Юлії Тимошенко і вступив до провладної депутатської групи Реформи заради майбутнього (РРБ), оприлюднив сенсаційні аудіозаписи, на яких людина з голосом, схожим на голос лідера групи РРБ, нардепа Ігоря Рибакова пропонує Забзалюку сотні тисяч доларів за роботу в інтересах режиму Віктора Януковича і розповідає, як працює вся корупційна система. У партії Тимошенко кажуть, що Забзалюк з кінця минулого року в проваластной команді діяв за дорученням опозиції. Сам Забзалюк запевняє: отримав з рук Рибакова $ 450 000 за "зраду" Тимошенко.

Агент Тимошенко

З чуток у колах журналістів, на сьогоднішній прес-конференції, яка називалася "Чому я вийшов з фракції БЮТ", Забзалюк повинен був озвучити інформацію, що порочить керівництво партії Батьківщина. У ЗМІ говорять, що провладні піар-менеджери переконували журналістів прийти і записати сюжети, обіцяючи скандальні факти. Але бютівець розкрив карти і озвучив те, чого ніхто не чекав: аудіозапис розмови, яка, в разі своєї автентичності доводить наявність корупції в українському парламенті і на найвищому рівні - аж до Адміністрації президента.

"Ці два місяці я формально числився в так званій групі Реформи заради майбутнього, але фактично ніколи і не виходив з лав команди БЮТ", - підкреслив Забзалюк. Він зазначив, що керівництву Батьківщини стало відомо про підготовку чинним режимом фальсифікацій на виборах і спроб дискредитації опозиції. "Було прийнято рішення припинити такі провокації і пролити світло на плани влади. Це відповідальне завдання було доручено безпосередньо мені", - сказав він

На прес-конференції Забзалюк продемонстрував журналістам аудіозаписи, на яких чути голоси, схожі на Забзалюка й Рибакова. В ході розмови Забзалюку пропонуються гроші за його перехід і діяльність проти Батьківщини. "Я записував сам себе на свій мобільний телефон", - додав політик.

При цьому він підкреслив: "За продаж своєї совісті пропонуються скажені гроші. Мова йде про суму в розмірі $ 500 тис. відразу, потім щомісячна зарплата 20-25 тисяч, плюс надбавки за активну брехню проти опозиції". Забзалюк підкреслив, що отримав від Рибакова $ 450 тис.

Що говорить Рибаков на плівках


Редакція ЛІГАБізнесІнформ відзначає, що автентичність аудіозаписів ще не доведена. Усі наявні матеріали Забзалюк обіцяє передати в Генеральну прокуратуру. Але якщо вони виявляться вірні, це може стати одним з найгучніших скандалів за останні 20 років української незалежності. Ми наводимо розшифровку частин аудіозапису із збереженням виразів учасників розмови і стилістики. Записи озвучив на прес-конференції сам Забзалюк і стверджує, що на них - Рибаков і він сам. Далі по тексту: Р - Рибаков, З - Забзалюк.

Перший фрагмент:

У цьому фрагменті людина, яку Забзалюк називає Ігорем Рибаковим, розкриває подробиці взаємин у провладній групі Реформи заради майбутнього, яка переважно складається з колишніх депутатів від БЮТ і НУНС:

Р. - Він два місяці нічого не отримував.

З. - Хто, Задирко? Задирко отримує чи ні? (Задирко - колишній бютівець, член РРБ, - ред.)

Р. - Задирко отримує 20-ку. Але він два місяці нічого не отримував. Він не голосував по команді. Послухай, на х ... й, я йому в руки нічого не даю, зае ... ал, що ти, бл ... дь.

З. - Що ти починаєш?

Р. - Йому приносять пацани, дають. Він прийшов до мене, я його запитую: як ти голосував на двох пленарних тижнях, скільки ти раз голосував за моєю командою? Він каже - два рази. От за два рази я йому дві тисячі давав, а решта - пішов на х ... й.

Р. - Січень. Як ти впорався? Тут відрядність. Не спрацював - ось чому решту отримаєте так: якщо уе ... ал, виставляємо претензії, якщо картку забрав, не голосує або курвою став. А якщо відразу гроші даси ... витратиш тільки час даремно.

Ти вибач мене, до тебе теж з такими самими правами. Отримуєш ось так (20-ку), і поїхали. По лютому я свої зобов'язання виконаю. Не переживай.

Другий фрагмент:

Це сама резонансна частина. У цьому фрагменті людина, яку Забзалюк називає Ігорем Рибаковим, розповідає про роль президента Віктора Януковича в озвучених подіях:

Р. - Фінансове питання ми вирішуємо так. Є два моменти. Перше - отримуєш тільки разово, невеликий аванс. Друге - отримуєш разово, добре разово, потім кожен місяць. Упевнений в тому, що карткою голосувати - це твоя робота, можна підстрахуватися ...

З. - Чи можна мені сказати? Початок розмови - це десь 500 000?

Р. - Так! Так! Початок розмови - 500 000, а там все, щоб чітко все інше ... Це раз. І друге - якщо ми домовимося, то мені на Західній Україні як повітря потрібні кандидати. Тобто мені сам президент України ...

З. - В ОВК або депутати?

Р. - Так кандидати в депутати. Там будуть БЮТ і Яцика тиснути.

З. - Цей ... Яценюк?

Р. - Так. Яценюк. Президент особисто мене на зустрічі попросив: "Дай мені більше, максимально ...". Я, припустимо, дав Деньковича по Львову, не перевіривши ... Ну ти зрозумів - не пройде.

З. - Не мине ...

Р. - Він далекий. Нам будь-які кандидати потрібні. Будь-які. Головне, щоб вони були з нами. Ті, які мають рейтинг на Західній Україні. По х ... ю, звідки вони там - бютівські, не бютівські. Головне, щоб у мене були ці раби (?).

Мажоритарку віддамо під них. Всю владу, яка є: область, губернатор, глави адміністрацій, СБУ, прокуратура - все буде під нього. Весь адмінресурс. Так жорстко, що вони оху ... ють. Але потрібно, щоб відсотків хоча б на 50 він сам починав. 50 ми дамо адмінресурсом, а 50 - має бути він. Не якийсь Вася Іванов, бл ... дь, який не прохідний.

Фрагмент третій:

У цьому фрагменті людина, яку Забзалюк називає Ігорем Рибаковим, заявляє про прямий зв'язок між ним та Партією регіонів.

Р. - Так! Але він не йде до нас, не проситься. Ну пішов на х ... й! І він програє. Цей пацуха буде незалежним. Так нехай цей краще до Рибакову і президент буде з Рибаковим і ми будемо чики-піки ... Розумієш сенс? Ось такий підхід, бл ... дь. Даси п'ять - п'ять, десять - десять. Така ситуація.

Третій варіант. 95% - прохідні. Я роблю виміри, бл ... дь. Ну рейтинг - пиз ... ець. Ну там, займається молоком, доярками - не знаю. Рейтинговий бізнес. Я готовий щось дати йому, лаве, допомогти на виборах. Тобто, якщо я бачу, що це безпрограшно. Тому що, коли друге місце, ти ризикуєш грошима, а я ризикую владою, тому що я перед нею тримав слово. Тому що потім голову відрубають мені. Розумієш сенс? А коли у нього перше місце, тоді все вирішуємо. Все. Я готовий заробляти лаве, щоб він на виборах там бігборди, виступив, подарунки, гречка ... Але в нього ж є рейтинг, нажитий роками, бл ... дь. Тобто сенс зрозумілий, так? Мені мета цього всього - команда, яку я створю. 15, 10, п'ять. Група може бути офіційною і неофіційною. Запам'ятай. Ось завдання моє. А я буду тільки за президента. Але в опозиції я не буду точно.

З. - А навіщо тоді члени ОВК? Члени ДВК - я розумію. А навіщо члени ОВК?

Р. - Всі потрібні. Члени ДВК - добре. Це прохання їхнє. Від Партії регіонів. Вони платять гроші і ти, Рома, працюєш, а я відповідаю за вас. Все. Мене найголовніше цікавить варіант номер два - нардепи і варіант номер три - нардепи.

Фрагмент четвертий:


У цьому фрагменті людина, яку Забзалюк називає Ігорем Рибаковим, розкриває подробиці майбутньої парламентської кампанії, говорить про плани влади використовувати адміністративний ресурс "по повній програмі":

Р. - Перший варіант - це перехід і все інше, другий варіант є, якщо він прохідний.

З. - У першу чергу - це пріоритет західним областям? Так я зрозумів?

Р. - Так! І ось з цього списку я готовий з усіма розмовляти. Нас нічого не хвилює, крім членів дільничних та членів окружної комісії. За три місяці, ну за чотири місяці, хоч за п'ять. Я тобі кажу: за кожну мою людину дають гривню, за кожну в окружну комісію даємо іншу.

З. - Ну як гривню?

Р. - Я жартую. Приміром говорю. Розробляємо ставки і вони під свою квоту заводять своїх людей, яких я дам.

З. - По всій Україні?

Р. - Де ти зробиш! Чим більше, тим більше заробите! Бл ... дь, еб-ті, гроші будуть хороші!

З. - Я думав, що тільки на західній ...

Р. - Де зробиш! Тобто, мені треба від Блоку Юлії Тимошенко отримати максимально членів комісій моїх. Я дам тобі людей, яких треба заводити. На, встав в цю область цих людей. Ти їх вставив - отримав бабло, а вони ... Голови обласних організацій скажуть Турчинову: це наші люди.

Фрагмент п'ятий:

У цьому фрагменті людина, яку Забзалюк називає Ігорем Рибаковим, розповідає про зв'язки з головою Адміністрації президента України Сергієм Льовочкіним:

Р. - Так у вас рівень серйозний. Я вчора був ... і Сергій підходить до мене (говорить пошепки: Льовочкін, - ред.): "Молодці, молодці, вітаємо". "Скоро - кажу - буде двадцять п'ять і комуністів - на х ... й!

З. - Так ти справді з ним спілкуєшся або ти ... ну, щоб нас заспокоїти.

Р. - Взагалі-то я нікому про це не говорю. Тобто це не я. Я нікому про це не говорю. Це самі ... доходить інформація: то Єфремов розповів, що я був там. Цим я навіть не ... Це моє особисте. Це не ... Це не повинно нікого торкатися. Тобто я працюю для того, щоб йшла політика. І ми працюємо на президента. Мене все інше не хвилює.

Кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ у Генеральній прокуратурі України повідомили, що готові розглянути заяву Забзалюка, якщо він подасть відповідне звернення.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини