RU

Новина дня: нова справа проти Тимошенко зриває асоціацію з ЄС

04.11.2013, 17:08
Новина дня: нова справа проти Тимошенко зриває асоціацію з ЄС - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Міністерство доходів і зборів України почало судовий процес для захисту інтересів української держави у справі про розкрадання $200 млн., у незаконному присвоєнні яких підозрюються екс-прем'єри Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко. Про це йдеться в повідомленні юридичної фірми Lawrence Graham, якій Міндоходов доручило представляти інтереси країни в судах.

Деталі позову і позиція влади

"Ми раді прийняти участь у цій важливій справі і вважаємо, що наша міжнародна мережа юристів, які займаються економічними злочинами і відновленням активів, дає нам необхідний професійний досвід для вирішення завдань подібного роду", - заявив старший партнер і голова відділу з питань економічних злочинів та поверненню активів юркомпанії Ендрю Віттс.

У новому позові Тимошенко є головним фігурантом. Позов пред'являється одному з швейцарських банків, який, за неофіційною інформацією, контролюється Лазаренком. Через цей банк, згідно з позовом, Тимошенко, очолюючи уряд у 2008-2010 роках, нібито "відмивала гроші у великому обсязі,... особисто отримуючи величезні суми державних грошей".

Позови подані до судів США та Швейцарії. У Міндоходов подачу позовів поки офіційно ніяк не коментують. У той же час свою позицію сформулювали в Партії регіонів - партія Януковича тепер сумнівається, що екс-прем'єра можна відпускати на лікування за кордон.

"Якщо ми її зараз випустимо під будь-яким приводом, це означатиме, що ці гроші бюджет ніколи не побачить. Сьогодні, як ви знаєте, в США та Швейцарії було ініційовано дві судові справи з повернення коштів Тимошенко. Загальна сума знайдених грошей становить мінімум півмільярда доларів США. Частина з них - це спільні гроші з Лазаренком, які заарештовані і знаходяться на рахунках у США. Частина - в швейцарському банку на рахунку Тимошенко", - заявив спікер влади, депутат - регіонал Володимир Олійник.

Думка захисту та опозиції

"Почалася нова хвиля брудних технологій, пов'язана з пошуком відмазок, чому Партія регіонів і Віктор Янукович особисто не хочуть вирішувати питання виборчого правосуддя" , - заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

За словами захисника, крапку у справі американський суд поставив 7 травня 2004 року у вироку Лазаренка. Прізвище Тимошенко в ньому не згадується жодного разу, сказав Власенко. "Роль компанії Сомалі Ентерпрайзес і компанії ЄЕСУ була чітко встановлена ​​американським судом. Ці заяви вважаються американським судом голослівними. І американський суд визначився, що ні компанія Сомалі, ні компанія ЄЕСУ не мають ніякого відношення до якихось операцій... Він вже є, цей вердикт  від 7 травня 2004 року. І хочу відзначити, що цей вердикт, наскільки я знаю, не був оскаржений, він в силі", - сказав захисник.

Власенко зачитав журналістам частину вироку Лазаренку: "У мене в руках вирок Лазаренку, це офіційний документ, спеціальна вердіктная форма. У ньому відображені всі звинувачення Павлу Лазаренку... жодного разу прізвище Тимошенко тут не згадується. Не був встановлений ​​судом зв'язок Павла Лазаренка з корпорацією Сомалі, ЄЕСУ чи з Юлією Тимошенко. Це брехня".

За його словами, в частині обвинувачень, які стосуються зв'язку Лазаренка з компанією ЄЕСУ, говориться: "Судом встановлено голослівність тверджень щодо ЄЕСУ, Сомалі та інших . Уряд усунуто від звернення до присяжних з цим питанням. Уряд також не може використовувати ці операції як дії, які мають підстави для судового переслідування".

В опозиції кажуть, що влада має намір зірвати асоціацію з Євросоюзом, відмовившись вирішити питання Тимошенко як головна умова Брюсселя для підписання асоціації. "Йдеться про долю країни. Від нього (Януковича) персонального рішення залежить, чи буде у Вільнюсі підписано угоду", - сказав лідер політради Батьківщини Арсеній Яценюк.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини