RU

Новина дня: НБУ залишився під контролем оточення Януковича

11.01.2013, 17:52
Новина дня: НБУ залишився під контролем оточення Януковича - Фото
Ігор Соркін
Верховна Рада сьогодні звільнила Сергія Арбузова з посади голови Національного банку України і призначила замість нього Ігоря Соркіна, кандидатуру якого запропонував раніше президент Віктор Янукович.

Під час голосування за нового голлву НБУ сталося кілька бійок. В задніх рядах сектора Партії регіонів депутати від більшості намагалися виштовхати колег-опозиціонерів, які прийшли проконтролювати хід голосування - щоб представники влади не використовували картки відсутніх товаришів. Втім, це не завадило провладній більшості затвердити кандидатуру Соркіна.

Нагадаємо, Ігор Соркін з кінця грудня минулого року виконував обов'язки голови НБУ. В.о. він був призначений після відходу Сергія Арбузова на посаду першого віце-прем'єр-міністра. До цього, з 15 липня 2010 року, Соркін працював заступником голови центробанку, курирував роботу Генерального департаменту банківського нагляду, Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій, Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду, Департаменту реєстрації, ліцензування та реорганізації банків і Департаменту фінансового моніторингу.

Соркіна і раніше називали представником нової ФПГ, іменованої Сім'єю. Однак у день розгляду кандидатури Соркіна з розданої депутатам біографії кандидата стало відомо ще більше. Виявилося, що його дружина Анжела Соркіна працює заступником голови правління донецького УкрБізнесБанку (УББ). Цей банк належить старшому синові президента Олександру Януковичу. До речі, екс-голова НЬУ і нинішній перший віце-прем'єр Арбузов в 2004-2010 рр. був головою правління УББ.

22-річний син - Валентин Соркін - співробітник аудиторської фірми УкрВостокАудит, яка обслуговує УББ. Крім того, днями з'ясувалася ще одна пікантна деталь - батько голови НБУ В'ячеслав Соркін займає посаду першого зама керівника департаменту інвестицій і будівництва в російському Газпромі. (Фотографії сім'ї Ігоря Соркіна)

Опитані кореспондентом ЛІГАБізнесІнформ  банкіри всі як один упевнені, що з призначенням Ігоря Соркіна в політиці Нацбанку нічого не зміниться. Серед достоїнств голови регулятора учасники ринку особливо відзначають його досвід роботи в НБУ.

Але є і явно песимістичні очікування. Так, голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко впевнений, що перед Соркіним будуть або вже поставлені, в першу чергу, суто локальні завдання групи людей, наближених до президента.

Сам Соркін, виступаючи в парламенті перед голосуванням за призначення його на посаду, зазначив, що основним завданням НБУ в 2013 році буде зміцнення національної валюти. "Необхідно продовжувати виховувати довіру суспільства до зростання національної грошової одиниці - гривні. Тож з цієї високої трибуни я звертаюся до людей, які коментують дії Національного банку і які коментують курс гривні до долара. Після коментарів, що курс буде 10-12 гривень, попит на валюту зростає, і ми втрачаємо резерви", - сказав Соркін. Він попросив акуратно ставитися до української валюті: мовляв, тоді сформуються спільні дії на збереження українських резервів. Соркін також підкреслив, що одним з пріоритетних завдань НБУ буде зниження процентних ставок за кредитами і депозитами.

Сьогодні ж, після голосування Ради щодо кандидатури голови НБУ, відбулося офіційне представлення нового голови колективу регулятора. Соркін висловив готовність до інтенсивної роботи і повідомив, що 24 січня до Києва прибуде місія МВФ. "Будемо працювати на результат ... Будемо дискутувати", - сказав він.

Досьє на Ігоря Соркіна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини