RU

Новина дня: нардепи мають право, але не позбудуться імунітету

11.07.2012, 17:55
Новина дня: нардепи мають право, але не позбудуться імунітету - Фото
b05565cfdad6b68c22f5523be2f821f7.jpg
Сьогодні Конституційний суд України визнав відповідною Конституції пропозицію позбавити недоторканності народних депутатів і неконституційною - позбавити недоторканності президента України і суддів. Відповідне рішення від 10 липня було оприлюднено сьогодні. Суддя КСУ Андрій Стрижак вважає, що депутати, які піднімають тему імунітету, лише заграють з виборцями і, крім того, зловживають правом.

Відповідно до рішення суду, пропозиція парламентаріїв позбавити себе недоторканності, зареєстрована в Раді під номером N10530, відповідає Конституції. У той же час, на думку суддів КСУ, пропозиція позбавити імунітету голову держави і суддів, повідомили журналістам на брифінгу в КСУ сьогодні.

Після офіційної частини своєю думкою з журналістами поділився суддя КСУ Андрій Стрижак. На його думку, депутати граються з недоторканністю в популізм, замість того щоб визначитися в даному питанні, а також зловживають правом вносити законопроект в КСУ для отримання висновку, сказав суддя, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ про подальшу долю законопроекту про зняття депутатської недоторканності.

Стрижак зазначив, що аналогічні законопроекти, в яких  йшлося про зняття депутатської недоторканності, а також недоторканності президента, неодноразово надходили в КСУ. Зокрема, тільки з депутатської недоторканності їх було більше трьох. "П'ятий раз внесли законопроект. У депутатів є таке право ... Я б це назвав зловживанням правом ... Зрештою визначитеся: або прийняти, або не прийняти. Певний період пройшов. Три роки ми нічого не чули про недоторканність, зараз ми почули. Є такий момент. Давайте скинемо в Конституційний суд, і хай вони там собі думають, що робити, а поки час пройде", - сказав він.

Крім того, за словами Стрижака, проект змін до Конституції N10530, висновок по якому було оприлюднено сьогодні, не може бути реалізований цим складом парламенту, оскільки на останній сесії не можна вносити зміни до Конституції. "Як на мене, це гра. Це ніяке не прагнення внести зміни до Конституції ... Якою буде доля цього законопроекту? Я думаю, такою ж, як і всіх. І будемо чекати наступного", - додав Стрижак.

Політолог Дмитро Видрін в коментарі ЛІГАБізнесІнформ висловив переконання, що недоторканність народних депутатів потрібно знімати якомога швидше. "Чим швидше Україна позбудеться цієї венеричної хвороби, тим швидше наблизиться до нормальних товариств Європи", - вважає він.

Говорячи про президентський імунітет, політолог зазначив, що він є в усіх країнах "по факту". "Ми ж реалісти, і потрібно розуміти, що порушити справу, наприклад, проти президента Ніколя Саркозі, поки він перебував на посаді, просто не представлялося можливим. Але на другий день після його відходу з поста - цілком реально", - зазначив експерт.

Опозиція раніше заявляла, що не проти даного законопроекту, але за умови, що разом з депутатами недоторканності будуть позбавлені судді і президент. В іншому разі, вважають в опозиції, подібною зміною до Конституції влада спробує відкрити дорогу репресіям проти опозиційних політиків. Багато експертів, крім того, вважають, що тема депутатської недоторканності, поряд з російською мовою, піднімається владою з метою передвиборного піару.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини