RU

Новина дня: НАБ включається в боротьбу з корупцією

07.12.2015, 18:04
Новина дня: НАБ включається в боротьбу з корупцією - Фото
Артем Ситник
Сьогодні керівництво Національного антикорупційного бюро (НАБ) відзвітувало про перші кримінальні справи за фактами розкрадання державних коштів. Озвучена сума, яку назвав директор НАБ Артем Ситник, значна - 1 млрд грн. Деталі - в огляді ЛІГА.net.

Тихим ходом

"Поки внесені три кримінальні провадження, вони стосуються схем з розкрадання коштів державних підприємств на суму близько 1 млрд грн", - зазначив він.

За словами Ситника, кількість кримінальних справ може бути більше, проте поки "не вистачає рук". "Кількість проваджень, які ми можемо внести, набагато більше, але у зв'язку з невеликою кількістю прокурорів поки ми будемо вносити відносно невелику кількість проваджень, щоб прокурори могли здійснювати над ними нагляд. Тим більше що зараз почнеться процедура передачі справ до НАБ", - сказав він.

"Тому я заявляю, що робота антикорупційного бюро 4 грудня розпочалася. Кількість проваджень... буде постійно зростати, напрацювання все є", - зазначив він.

Зарплати детективів

Торкаючись кадрового голоду, Ситник повідомив, що в НАБ вже розпочався другий відбір детективів - заявки подані від більш 2 тисяч претендентів. "Зараз ми будемо намагатися синхронно йти з антикорупційним прокурором. У міру того як він буде збільшувати кількість прокурорів в антикорупційній прокуратурі шляхом проведення конкурсу, ми відповідно будемо збільшувати кількість детективів", - зазначив він.

Ситник додав, що всього в НАБ передбачено 424 посади детективів, з яких поки вдалося набрати тільки 70. "Ми оголосили повторний конкурс, і до на початку січня хочемо взяти, залежно від результатів конкурсу, від 70 до 100 детективів і старших детективів, щоб на січень у штаті антикорупційного бюро було 150 детективів і щоб кількість проваджень, які будуть у нас розслідуватися, постійно зростала", - сказав він.

При цьому глава НАБ озвучив рівень зарплат детективів. За його словами, в залежності від посади, вони коливаються від 32 до 34 тис грн. Він також додав, що для повноцінної роботи бюро необхідно 800 млн грн на рік.

Порошенко призначив Ситника головою Національного антикорупційного бюро 16 квітня 2015 року. "Артем Ситник отримує унікальний шанс побудови абсолютно нової інституції, яка дасть можливість Україні продемонструвати рішучість у боротьбі з корупцією. Зі свого боку, я можу обіцяти, що він буде мати підтримку президента", - заявляв глава держави, представляючи новопризначеного голову НАБ.

Раніше Ситник  заявляв, що в перспективі в бюро планується створити окремий підрозділ детективів, які займатимуться корупційними злочинами серед співробітників судової влади. "Інший пріоритет - це державні закупівлі. Всі ви прекрасно знаєте, що в держзакупівлях корупційна складова дуже висока", - підкреслював він.

Рано говорити

Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін сказав ЛІГА.net, що поки не можна оцінювати роботу НАБ за фактом відкриття кримінальних проваджень. "Відкриття проваджень не є ознакою ефективності", - підкреслив він.

На його думку, ключовим меседжем сьогоднішньої прес-конференції повинна була стати спроба Кабміну почати регулювати зарплати працівників НАБ в ручному режимі. "Вони (уряд, - ред.) проектом закону про держбюджет, який був оприлюднений, змінюють закон про Антикорупційне бюро, а саме норму, де були прописані нормальні зарплати, переводячи ці зарплати в ручний режим Кабінету міністрів", - розповів Шабунін, додавши, що це велика загроза для функціонування НАБ.

Оприлюднені результати роботи директора НАБ збіглися з візитом в Україну віце-президента США Джо Байдена. Напередодні візиту в Білому домі  повідомляли, що віце-президент США має намір підняти в Україні питання, що стосуються реформи ГПУ. Також Байден адресує українським лідерам заклик про те, що "недостатньо призначити спеціального антикорупційного прокурора, вся Генпрокуратура відчайдушно потребує реформування". Крім того, віце-президент США має намір підкреслити важливість швидкого проведення антикорупційної реформи.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини