RU

Новина дня: Москва вимагає від Києва 3,2 мільярди у справі ЄЕСУ

07.09.2012, 17:10
Новина дня: Москва вимагає від Києва 3,2 мільярди у справі ЄЕСУ - Фото
bf9d5dd30d0114a7c7a0f0c2f5fbd07f.jpg
Сьогодні стало відомо, що Міністерство оборони Росії звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України 3,2 млрд.грн. у справі корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ). Як відповідача Росія зажадала притягнути Кабінет міністрів України та Державну казначейську службу. Як третя особа на стороні відповідача виступає ЗАТ промислово-фінансова корпорація ЄЕСУ.

Позовом Росії суд займеться 12 вересня

Свої вимоги Росія висунула 27 серпня 2012 року. У засіданні, яке відбулося 5 вересня, суд перейшов до розгляду справи по суті, заслухавши пояснення представників сторін.

Представники відповідачів заявили клопотання про перенесення розгляду справи, яке було задоволено судом. Розгляд позову відкладено на 09:00 12 вересня.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, один з районних судів Харкова зараз розглядає справу за обвинуваченням екс-прем'єр міністра України  Юлії Тимошенко в махінаціях в рамках ЄЕСУ. Тимошенко звинувачується за п'ятьма епізодами: організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 роках шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК), замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 років шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК), несплата податку по підприємству ЄЕСУ (ч.3 ст27, ч .3 ст.212 КК), несплата прибуткового податку, (ч.3.ст.212 КК), вчинення злочину шляхом службового підроблення (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).

Вчинення цих дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі більше $160 млн. Тимошенко звинувачується в тому, що вона, будучи керівником і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму $405,5 млн.

Прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем'єром Тимошенко збитків у 19,5 млн.грн. по справі ЄЕСУ. Генпрокурор Віктор Пшонка стверджує, що кримінальна справа проти Тимошенко по корпорації ЄЕСУ була незаконно закрита в 2005 році під тиском колишнього на той час президента країни Віктора Ющенка, відразу після призначення Тимошенко головою уряду.

Соратники Тимошенко кивають на Банкову

Опозиція вважає, що позов Міноборони Росії - спроба влади очорнити Тимошенко. У заяві партії Батьківщина говориться, що "черговий виток розкручування історії з неіснуючими боргами корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації - це слабка спроба режиму Януковича напередодні виборів в черговий раз очорнити ім'я Юлії Тимошенко".

"Хочемо нагадати панові Януковичу як творцеві такого "свіжого" ​​і "неординарного"​​ піар-ходу, що його власний уряд в особі міністра юстиції Олександра Лавриновича вже неодноразово спростовував існування такого боргу", - говорять в партії Тимошенко, пов'язуючи позов з передвиборчою кампанією влади.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини