RU

Новина дня: Могильов пройшовся по справах Тимошенко і Луценка

25.10.2011, 18:10
Новина дня: Могильов пройшовся по справах Тимошенко і Луценка - Фото
52a5d677a787c06a6594ded907e44d50.jpg

Новина дня: Могильов пройшовся по справах Тимошенко і Луценка
Сьогодні міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов дав обширну прес-конференцію для журналістів у Києві, прокоментувавши цілий ряд актуальних питань. Серед них - кримінальні справи проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Справа Луценка: виклик свідків міліцією - нормальна практика

Глава МВС вважає нормальним явищем той факт, що співробітники міліції доставляють повістки свідкам у справі проти свого попередника, незважаючи на позицію захисту Луценка, яка називає такі дії незаконними.

"Працівники міліції часто супроводжують кримінальну справу до прийняття судового рішення, допомагають, нічого незвичайного в цьому немає", - зазначив Могильов, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Як приклад міністр привів Грузію: "Якщо людина, яка давала показання на досудовому слідстві і відмовилася від них в суді, або навпаки, вона отримує три роки позбавлення волі за те, що казав неправду. Норма не зовсім демократична, але вона сприймається там. Тому, якщо наш міліціонер комусь дав повістку або когось по телефону викликав до суду - ми прискорюємо судовий процес".

Справа Тимошенко: в суді нікого не били, виводили акуратно

Крім того, міністр прокоментував судовий процес у справі Тимошенко. Він заявив, що вважає дії співробітників МВС у відношенні народних депутатів в ході судового процесу законними.

Говорячи про судовий процес, Могильов зауважив, що всі громадяни повинні виявляти повагу до суду і виконувати вимоги головуючого. "Ви бачили, яку неповагу проявляли окремі громадяни", - зазначив він.

Могильов додав, що рішення судді про видалення будь-кого із залу засідань виконувалися співробітниками міліції. "Ви бачили, як толерантно виводили народних депутатів. Їх брали в кільце, і кільце з ними акуратно виходило. Тому про застосування якоїсь фізичної сили до народних депутатів мова йти не може", - вважає міністр.

Могильов виступає за декриміналізацію

Зі слів Могильова, за допомогою декриміналізації певних статей Кримінального кодексу можна допомогти економіці країни. "У принципі, є прихильником (декриміналізації, - ред.). Я взагалі вважаю, що у нас потрібно велику кількість злочинів, пов'язаних з економікою, переводити в площину фінансових санкцій відносно правопорушника", - сказав міністр.

На його думку, для декриміналізації мають бути дві умови - повне відшкодування збитку і сплата штрафу винними особами.

"Це мінімізує корупційну складову при розгляді таких матеріалів на слідстві, в суді. Плюс, це дає певний позитивний ефект на економіку країни… Якщо людина готова відшкодовувати збиток і платити штраф, то про декриміналізацію цих статей говорити можна", - сказав Могильов.

Анатолій Могильов: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини