RU

Новина дня: Меркель обіцяє Україні допомогти з РФ після асоціації

18.11.2013, 18:10
Новина дня: Меркель обіцяє Україні допомогти з РФ після асоціації - Фото
Ангела Меркель (фото - ЕРА)
Якщо Україна виконає всі умови, необхідні для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, країни союзу допоможуть Києву в торговій суперечці з Росією. Про це сьогодні заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи на позачерговому засіданні Бундестагу.

Київ хоче гарантій

Сьогоднішня заява Меркель фактично стала відповіддю на позицію української влади про те, що вибір на користь асоціації з ЄС через тиск з боку Росії, а також необхідність модернізації економіки за стандартами ЄС коштуватиме українській економіці занадто дорого. "Питання, які нам необхідно вирішувати, пов'язані з великими капітальними вкладеннями, яких у нас на сьогодні немає", - раніше заявив президент Віктор Янукович.

Голова держави зазначив, що будь-які реформи і модернізація вимагають значного вкладення коштів. Янукович нагадав про дослідження українських учених, які вказують, що "для нас великою проблемою є модернізація наших підприємств під технічні стандарти ЄС - для цього потрібні величезні інвестиції, від $100 до $500 млрд."

Пізніше прем'єр Микола Азаров продовжив цю тему і повідомив, що вибір на користь ЄС означатиме втрату російського ринку. "Нам ніхто не запропонував і не запропонує компенсації за втрату цього ринку. А ми не маємо права допустити, щоб закривалися підприємства, щоб наші люди залишалися без зарплат і пенсій", - сказав прем'єр.

Меркель обіцяє допомогу

"Я буду у Вільнюсі виступати за те, щоб ЄС протиставляв цьому тиску (з боку Росії, - ред.) конкретні шанси і фактичну солідарність - будь то можливість збуту продуктів, які, наприклад, не дозволяють ввозити до Росії, або широка допомога в розробці системи енергопостачання " , - заявила сьогодні Меркель.

При цьому вона додала, що підтримка буде надана Україні, якщо будуть виконані всі умови, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. А тиск Росії, за її словами, неприпустимий. "Держави самостійно приймають рішення про майбутній напрямок свого розвитку. Права вето у третіх осіб немає", - заявила Меркель.

У той же час сьогодні, за словами канцлера Німеччини, українська влада не показує прогресу. "Сьогодні я повинна вам сказати, що поки не видно, щоб Україна була готова створити передумови для можливого підписання", - зазначила вона.

Питання Тимошенко

28-29 листопада на саміті у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію України з ЄС та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Для цього потрібно виконати ряд вимог, основна - звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Поки Раді не вдалося прийняти всі заплановані євроінтеграційні законопроекти. Для прийняття необхідних законів, у тому числі про лікування екс-прем'єра Тимошенко за кордоном, місія Європарламенту встановила новий дедлайн - 19 листопада. У цілому Європарламент продовжив місію Кокса-Кваснєвського до 28 листопада - про всяк випадок. Вже завтра у Верховній Раді планують розглянути євроінтеграційні законопроекти. Однак влада і опозиція поки не можуть знайти спільну мову - Партія регіонів продовжує затягувати процес.

Сьогодні ввечері стало відомо, що завтра до України прилітає комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле. Комісар планує зустрітися з українськими лідерами для обговорення підготовки до саміту Східного партнерства. На загальну думку оглядачів, візит стане спробою Євросоюзу врятувати асоціацію. Вже наступного дня - у середу - прем'єр Азаров проведе зустріч з російським колегою Дмитром Медведєвим.

Рада незгодних. Верховна Рада знову ризикує провалити питання Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини