RU

Новина дня: Мельниченко включився в боротьбу з Тимошенко

17.09.2012, 17:38
Новина дня: Мельниченко включився в боротьбу з Тимошенко - Фото
Микола Мельниченко
У минулу суботу екс-майор Держохорони України  Микола Мельниченко оприлюднив на своїй сторінці в Facebook відомості по справі вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня в 1996 році. За його версією - замовником вбивства виступив екс-прем'єр Павло Лазаренко, а оплату за вбивство здійснили Петро Кириченко і екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Захист Тимошенко стверджує: Мельниченко продався Генеральній прокуратурі і провладному політикуму, оскільки не отримав від опозиції гроші і місце в списку від Батьківщини.

Мельниченко готовий свідчити

"Замовником вбивства Щербаня називається Лазаренко, одним з мотивів - отримання контролю над Донецьким регіоном. Організатором виступає Кушнір, а оплату за виконання проводять Кириченко і Тимошенко", - процитував Мельниченко свої записи.

Мельниченко також повідомив, що йому стало відомо про обставини розслідування вбивства з розмов, які він чув у кабінеті президента Леоніда Кучми. "Розмови відбувалися між Кучмою і генеральним прокурором України Потебеньком, Кучмою і Обіходом та іншими. У мене є запис цих розмов", - заявив він.

За словами Мельниченка, у липні цього року чоловік екс-прем'єра Олександр Тимошенко звернувся до нього з пропозицією сфальсифікувати дані записів і звинуватити в убивстві президента Віктора Януковича.

"Склавши докупи всі відомі мені факти злочинної діяльності кампанії Лазаренко-Тимошенко і їхнього кримінального оточення, я прийняв рішення відмовитися від пропозиції Тимошенко і дати правдиві показання і зробити цю заяву", - заявив екс-майор.

Зараз Мельниченко перебуває в США.

Крім того, свою думку про плівки висловив колишній президент Кучма у кулуарах саміту YES в Ялті. Він заявив, що факт перерахування грошей з рахунків Тимошенко на рахунки екс-прем'єра Лазаренка і подальше перерахування коштів вбивцям Щербаня був відомий давно.

Однак, за його словами, розслідуванню перешкодила помаранчева революція. "Всім було відомо, не тільки мені, що з рахунків Юлії оплачено. Прокуратура займалась, але потім вийшли ви на вулиці і сказали, що Юлія - ​​свята", - сказав Кучма.

Соратники Тимошенко: Мельниченко продався ГПУ

Голова виборчого штабу об'єднаної опозиції  Батьківщина, перший заступник голови партії Олександр Турчинов сьогодні назвав заяву Мельниченка фарсом і продемонстрував лист, в якому Мельниченко пропонує Тимошенко співробітництво.

Турчинов розповів, що на початку літа у Мельниченка була зовсім інша позиція - він вийшов на родичів Тимошенко й передав лист про бажання співпрацювати. "Для більшої аргументації він передав, не пояснюючи як вони потрапили до нього, документи, які передала Генеральна прокуратура України в департамент юстиції США щодо запиту про допомогу в розслідуванні справи, порушеної проти Лазаренка за фактами організації умисного вбивства народного депутата України Євгена Щербаня", - зазначив Турчинов.

Він підкреслив, що це об'ємний документ, і ні на одній сторінці не згадується прізвище Тимошенко. "Але що цікавого в цих документах: ГПУ просить допомоги у США допитати Мельниченка як свідка у справі Щербаня. Знаєте, мені невідомо, щоб вбивство Щербаня відбувалося в кабінеті президента України, доступ до якого був у Мельниченка. Тому, яким свідком може бути Мельниченко - жоден юрист не дасть відповіді", - сказав він.

Турчинов назвав свідчення Мельниченка фарсом. Він заявив, що Мельниченко співпрацює з Генеральною прокуратурою.

"Екс-майор просив фінансову підтримку, просив включити його в список Батьківщини, говорив, що у нього є матеріали, які чітко підтверджують замовний характер розслідування вбивства Щербаня", - розповів він.

Турчинов зазначив, що в опозиції відмовили Мельниченку. "Саме тому він почав співпрацювати з Генеральною прокуратурою. Його порожні слова і особисті висновки не мають до справи ніякого відношення. Те, що у ГПУ свідком виступає Мельниченко, який до цієї справи не має ніякого відношення - це ознака повного фіаско їх справи. У них немає ні матеріалів, ні доказів", - додав він.

Нагадаємо, член виконкому Ліберальної партії, депутат Верховної Ради Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події на автомобілі. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивць Щербаня. Зокрема, Вадим Болотських був засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Щербаня. Підсудні входили в злочинне угрупування, що діяло на території Донецької та Луганської областей. Керівник угруповання Євгеній Кушнір помер у Донецькому слідчому ізоляторі.

У квітні син Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань заявив, що передав Генпрокуратурі документи про можливу причетність екс-прем'єрів Тимошенко і Лазаренка до вбивства його батька.

Досьє на Миколу Мельниченка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини