RU

Новина дня: місія ЄС чекає звільнення Тимошенко до 19 листопада

13.11.2013, 17:40
Новина дня: місія ЄС чекає звільнення Тимошенко до 19 листопада - Фото
Олександр Кваснєвський та Петк Кокс (фото - ЕРА)
Керівники наглядової місії Європейського парламенту в Україні Пет Кокс і Олександр Кваснєвський погодилися відстрочити дедлайн за рішенням умов підписання угоди про асоціацію Україна-Євросоюз у Вільнюсі 28-29 листопада, які залишилися. Новий крайній термін для ухвалення законів про прокуратуру, вибори та виїзд ув'язнених на лікування - 19 листопада. Однак у партії Віктора Януковича одразу заявили: у ці терміни теж не встигають. В опозиції кажуть: час для вирішення є, але немає бажання влади виконувати критерії.

Новий дедлайн

Кваснєвський зазначив, що представники місії розуміють складності, які не дозволили сьогодні парламенту прийняти три закони, необхідні для підписання угоди про асоціацію. "Працює робоча група, яка повинна підготувати закон про лікування засуджених за кордоном, що допоможе нам вирішити питання лікування пані Тимошенко, і ми очікуємо, що протягом останніх днів перед наступним засіданням парламенту, яке буде у вівторок, 19 листопада, всі ці питання можуть бути вирішені, так, щоб 19-го вже було остаточне рішення парламенту", - сказав екс-президент Польщі.

При цьому Кваснєвський підкреслив: "9-е число - це вже останній момент, коли можна зробити все, що потрібно, і ми як місія очікуємо, що вийде саме так, як ми сьогодні говорили з нашими партнерами". Також Кваснєвський зазначив, що представники місії усвідомлюють, наскільки складні політичні рішення, які необхідно прийняти Україну, в той же час, висловив надію, що знайдеться достатньо доброї волі для відповідного консенсусу.

Сьогодні ввечері Кокс і Кваснєвський повернуться до Брюсселя, де оприлюднять свої висновки щодо ситуації в Україні напередодні саміту у Вільнюсі.

Позиція ЄС

У Євросоюзі тим часом очікують від України рішучих дій у питанні Тимошенко, про що заявив у Брюсселі Петер Стано, речник комісара Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Стефана Фюле.

Стано привітав зусилля Місії президентів Кокса та Кваснєвського для пошуку компромісу в цьому питанні. Але зазначив, що в даний час держави - ​​члени ЄС мають вирішувати, як бути з угодою про асоціацію, у зв'язку з тим, що український парламент не зміг прийняти всі необхідні закони для підписання цього документа на саміті. "Прогрес має бути закріплений якнайшвидшим прийняттям цих двох законів (рро прокуратуру і вибори) у другому читанні", - сказав він.

"Щодо питання Юлії Тимошенко, то в даний час повинні бути рішучі дії для вирішення цього питання, і ми повністю підтримуємо зусилля президентів Кокса та Кваснєвського. Їх доповідь буде мати надзвичайну важливість і повинна бути опублікована сьогодні", - додав спікер.

Неробоча група


Сьогодні спікер Верховної Ради Володимир Рибак після перерви і виступів депутатів закрив позачергове засідання парламенту. Рибак зазначив, що робоча група по законопроекту про виїзд ув'язнених на лікування, який пов'язують з  Юлією Тимошенко, не подала до парламенту узгодженого законопроекту.

Після цього опозиція попросила Кокса та Кваснєвського дати сьогодні не остаточний, а проміжний звіт, і залишити для України можливість підписати угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк зазначив: "Ми просимо місію Кокса-Кваснєвського не давати негативного звіту по Україні. Ми просимо їх зробити проміжний звіт і дати можливість Віктору Януковичу одуматися".

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини