RU

Новина дня: Луценко звинувачує ГПУ й оскаржить будь-який вирок

20.02.2012, 17:46
Новина дня: Луценко звинувачує ГПУ й оскаржить будь-який вирок - Фото
Юрій Луценко. Фото - www.nso.org.ua
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звинуватив вище керівництво Генеральної прокуратури у свідомій брехні на свою адресу з метою тиску на суд напередодні винесення вироку. Про це йдеться в його письмовій заяві на адресу генпрокурора Віктора Пшонки, переданій з Лук'янівського СІЗО.

У п'ятницю на прес-конференції в Дніпропетровську Пшонка заявив, що слідчі, які вели справу екс-міністра внутрішніх справ, повідомили про часткове визнання ним своєї провини й розцінили це як пом'якшувальну обставину. Саме це і наявність неповнолітньої дитини, за його словами, дозволило стороні держобвинувачення просити у суду міру покарання у чотири з половиною роки замість семи років, які передбачені "статтею Луценка".

Сам Луценко минулого тижня під час судових дебатів кілька разів прямо повторив, що не визнає за собою провини в інкримінованих йому порушеннях. "Я не потребую жалості й нічого не прошу навіть у суду ... так, я не каюсь, я не бачу ніякого злочину, які б я зробив. Мені немає за що каятися", - сказав він.

"Доводжу до вашого відома, що інформація про те, що я нібито частково визнав свою провину, не відповідає дійсності", - йдеться в сьогоднішній заяві Луценка з приводу висловлювань Пшонки.

"Брехня Кузьміна про мене є спробою замаскувати повний розвал в суді сфальсифікованого під його керівництвом так званої кримінальної справи ... Я розглядаю поширення керівництвом Генпрокуратури цих брехливих тверджень ... як тиск на суддів на стадії винесення вироку, як акт політичної помсти й неприйнятні спроби неправовими методами зберегти обличчя ГПУ в очах суспільства", - додав він.

Вирок екс-міністру Печерський райсуд зачитає 27 лютого, і захист Луценка чекає його без особливих ілюзій. Яким би не був вердикт суду, захисники планують оскаржити його в Європейському суді з прав людини. "У будь-якому випадку ми зупинятися не будемо", - заявила дружина екс-міністра Ірина, запевнивши, що її чоловік "налаштований спокійно, по-бойовому" і впевнений, що рішення Європейського суду у його справі буде справедливим.

"Після вироку, який буде озвучений 27 лютого, ми будемо подавати (окремою скаргою, - ред.) в Європейський суд на рахунок справедливого суду, але спочатку будемо оскаржувати в квітні незаконний арешт", - пояснила вона.

Сьогодні ж стало відомо, що представники екс-голови МВС в Європейському суді Ігор Фомін і Валентина Теличенко отримали повідомлення про призначення публічних слухань у справі "Луценко проти України" на 17 квітня.

За їхніми словами, суд у відкритому режимі - можливо, навіть з прямою трансляцією - буде досліджувати законність затримання та арешту заявника, а також використання системи правосуддя проти Луценка з метою усунення його від політичного життя в Україні і недопущення до парламентських виборів 2012 року.

"Суд надзвичайно вимогливий до доказів, на основі яких виносить рішення. Але з огляду на те, що Парламентська асамблея Ради Європи нещодавно ухвалила резолюцію, якою визнала політичний характер переслідування опозиціонерів, я впевнений, що ми зможемо це довести і Європейському суду", - додав Фомін.

Проте навіть позитивне рішення по першій скарзі Луценка на арешт навряд чи спричинить за собою серйозні юридичні наслідки - на той момент екс-міністр вже буде або відпущений з СІЗО, або відправлений до колонії.

Нагадаємо, скаргу на арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до Європейського суду було подано в січні 2011 року. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка й заперечував будь-які політичні мотиви.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини