RU

Луценко виграв у України в Європейському суді

03.07.2012, 13:44
Луценко виграв у України в Європейському суді - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Про таке рішення суду в Facebook написала прес-секретар Народної самооборони Лариса Сарган.

"Луценко виграв Європейський суд по ст. 5 і ст. 18 (конвенції, - ред.) - політичні переслідування", - зазначила вона.

Нагадаємо, вчора адвокат Луценка Олексій Баганець заявив, що позитивне рішення Європейського суду з приводу арешту екс-міністра дає нові процесуальні підстави для його захисту. Адвокати мають намір використовувати це при зверненні з касаційною скаргою до Вищого спеціалізованого суду.

Українська влада раніше заявляла, що навіть якщо Європейський суд задовольнить скаргу Луценка в частині незаконності  його арешту і утримання під вартою, то це не зобов'яже державу випустити його на свободу. Зокрема, урядовий агент в Євросуді Валерія Лутковська (на той момент займала цю посаду, - ред.) в квітні в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання, чи означає, що Луценко випустять, сказала: "В принципі, ні". "Якщо йдеться про статтю 5 Конвенції з прав людини, яка гарантує право на свободу та особисту недоторканність, то у неї є своя кінцева точка: це рішення суду першої інстанції", - зазначила вона.

Заява Луценка до Європейського суду була подана в січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Скарга Луценка слухалася 17 квітня в публічному режимі Палатою суддів у складі восьми чоловік, не рахуючи голови - судді Діна Шпільманна (Люксембург). Зокрема, справа розглядалася суддею Елізабет Фура-Сандстрьом (Щвеція), Карелом Юнгвіртом (Чехія), Марком Віллігером (Ліхтенштейн), Енн Пауер-Форді (Ірландія), Ганною Юдківською (Україна), Андре Потоки (Франція), Бошяном Зупанчічем (Словенія ) і Анжелікою Нюссбергер (Німеччина). Українську сторону з боку держави представляла урядова уповноважена у справах Євросуду Валерія Лутковська, з боку Луценка - адвокати Валентина Теличенко та Ігор Фомін.

Луценко був затриманий в грудні 2010 року, з тих пір він перебуває в СІЗО. Незважаючи на те, що Печерський суд Києва вже виніс стосовно Луценка обвинувальний вирок за двома епізодами його справи (з працевлаштування водія та відзначення Дня міліції, термін - чотири роки позбавлення волі), екс-міністра не відправлять у колонію до тих пір, поки не буде винесено і не набуде чинності вирок по третьому епізоду, пов'язаному з отруєнням Ющенка.

У травні Апеляційний суд Києва розглянув по суті апеляційну скаргу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і залишив у силі вирок Печерського суду Києва, яким політик був засуджений до чотирьох років позбавлення волі. "При такому стані речей, як в нашій справі, я на 100% впевнений, що ми цю справу в Європейському суді виграємо", - заявив після засідання Апеляційного суду адвокат Ігор Фомін.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини