RU

Новина дня: Луценко виграв 1-й раунд суду у справі про стеження

13.06.2012, 17:42
Новина дня: Луценко виграв 1-й раунд суду у справі про стеження - Фото
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Сьогодні Печерський суд Києва почав допитувати свідків у кримінальній справі проти Юрія Луценка щодо стеження за водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком в рамках справи про отруєння Віктора Ющенка. Прокуратура вважає, що Луценко перевищив свої повноваження. Перший свідок звинувачення - єдиний допитаний сьогодні - позицію Генпрокуратури не підтримав.

Луценко не визнав провину


"Ні, я абсолютно не визнаю свою провину. Я тільки визнаю, що я є політичним опонентом чинного президента Януковича, за вказівкою якого Генпрокуратура на чолі з Кузьміним порушила фіктивну кримінальну справу, а ви прийняли її у своє провадження", - заявив Луценко на суді.

В ході засідання Луценко наполягав, щоб суд надав йому копію обвинувального висновку, як це передбачено КПК. Але позиція суду полягає в тому, що Луценко був ознайомлений з обвинуваченням ще коли цей епізод не був виділений в окреме провадження.

З огляду на це, Луценко заявив, що йому незрозуміло, в чому його звинувачують. "Прошу роз'яснити, які статті закону я порушив. Поясніть який закон, яка стаття? Не який термін мені світить, і не яка стаття, це я розумію, а за що? Що я зробив?" - сказав він.

У свою чергу, Володимир Тарасенко та Олег Павленов, які разом з Луценком проходять підсудними у цій справі, сказали, що суть звинувачення їм зрозуміла, але свою провину вони не визнають в повному обсязі.

Свідок дав свідчення на користь захисту


Перший і поки що єдиний свідок, допитаний у справі, заявив сьогодні, що стеження за водієм колишнього заступника голови СБУ проводилася законно. Так, Євген Троян, який в липні 2007 року був призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ департаменту кримінального розшуку МВС, у жовтні 2007 прийняв у своє провадження оперативно-розшукову справу за фактом отруєння Ющенка.

У своїх свідченнях Троян зазначив, що оперативно-розшукові заходи щодо Давиденка, які велися в рамках розслідування отруєння Ющенка, проводилися законно. "Я не робив би нічого, якби знав, що це незаконно", - підкреслив він.

Троян додав, що оперативно-розшукова справа щодо отруєння на той момент була не закритою, і в його рамках оперативно-розшукові заходи можна проводити аж до закінчення терміну давності по злочину, а це - 15 років. "Я вважаю, законно проводили, тому що в матеріалах були докази, що ця особа може бути причетна до скоєння цього злочину", - сказав свідок.

Луценко, допитуючи Трояна, поставив питання, яке він ставив всіх свідків: "Що вам, як свідкові обвинувачення, відомо про вчинення мною інкримінованих злочинів?"

"Мені нічого не відомо про вчинення вами злочинів", - відповів Троян.

"Дякую. Вітаю прокуратуру з вдалим свідком", - підсумував Луценко.

Наступне засідання суду призначене на ранок 22 червня.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини