RU

Новина дня: Луценко та його водій не визнали провину

15.02.2012, 18:04
Новина дня: Луценко та його водій не визнали провину - Фото
Юрій Луценко (фото: nso.org.ua)
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та його колишній водій Леонід Приступлюк не визнають свою провину і просять суд виправдати їх. Обидва підсудних сьогодні виступали в ході судових дебатів в Печерському райсуді Києва.

Сторона звинувачення вчора зажадала для Луценка чотири з половиною роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади, рангу держслужбовця і конфіскацією майна.

Луценко в суді заявив, що не порушував закон по інкримінованих йому звинуваченнях, а єдиний його гріх - порушений спокій президента. "Що було порушено? Був порушений спокій Віктора Федоровича Януковича. Взагалі предмет злочину у мене в роті, більше ніде. Ні Приступлюк, ні міліцейська розвідка, ні апарат міністра, ні святкування Дня міліції їх не цікавить, мій язик їм не дає спокою", - наголосив екс-міністр.

Дружина екс-міністра Ірина Луценко, яка взяла слово в якості захисника, була ще більш категоричною: вона заявила, що пропонований прокуратурою строк у чотири з половиною роки потрібен, щоб ізолювати Луценка від участі в парламентських і президентських виборах. "Шановний суд, шановна преса, пацани прокурори. Дозволяю собі назвати їх пацанами, тому що їхній керівник і виконавець цього судилища - пацан конкретний. Прекрасно грає мурку, і відповідно, працює за пацанським законом "пацан сказав - пацан зробив". Сказав головний пацан - Луценко буде сидіти у в'язниці, от і сидить мій чоловік вже 417 днів в СІЗО", - зазначила вона.

За її словами, висунуті прокуратурою обвинувачення нікчемні: "Адвокат Олексій Баганець... каменя на камені не залишив від того, що тут інкримінувала прокуратура. Що пропонує прокуратура? Дати моєму чоловікові чотири з половиною роки в'язниці. Це рівно стільки, скільки потрібно, щоб ізолювати його від парламентських і президентських виборів".

Ірина Луценко нагадала, що президентські вибори мають відбутися в березні 2015 року. "Пройде перший тур, другий, і тоді Луценка можна буде випускати. Ця ізоляція говорить тільки про одне й характеризує мого чоловіка як харизматичного яскравого політика. За це, в принципі, його зараз і судять", - додала вона.
Звертаючись до суддів, Ірина Луценко сказала: "Не в характері Луценка бути замішаним в корупційних схемах, з якими він боровся на посаді міністра внутрішніх справ. Не в характері Луценка ховатися і входити в змови, він відкритий і прямолінійний. В невинуватості Луценка впевнена вся Україна , крім замовників і виконавців цієї сфабрикованої справи. Я не прошу у суду милості. Я прошу справедливого рішення. Мій чоловік не винний".

Юрій Луценко, завершуючи свій виступ, попередив: він не потребує жалю і ні в чому не кається, тому що жодних злочинів не вчиняв. "Я не бачу підстав вибачатися і каятися. Мені багато за що є вибачатися політично, але юридичних злочинів я не здійснював", - заявив він.

Для екс-водія Луценка Леоніда Приступлюка сторона держобвинувачення просить три роки позбавлення волі умовно, штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення рангу держслужбовця і звання майора.

Виступ Приступлюка на дебатах був безпрецедентно коротким і складався з однієї лише пропозиції. "Шановний суд, я ніяких злочинів не скоював, прошу мене виправдати", - заявив він.

Нагадаємо, судові дебати - передостанній етап у судовому засіданні. Після цього підсудні скажуть останнє слово, і суддя винесе вирок. Судячи з усього, це може статися в найближчий тиждень-два.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини