RU

Новина дня: Литвин з вигодою для себе здав українську мову

31.07.2012, 17:51
Новина дня: Литвин з вигодою для себе здав українську мову - Фото
Спікер парламенту отримав особисту квоту в списку Партії регіонів
Сьогодні голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про основи державної мовної політики і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу. Спікер каже: ситуація була безвихідна. Але політологи відзначають: в обмін на підпис під законом лідер Народної партії отримав три місця в прохідній частині списку Партії регіонів і обіцянку сприяти самому Литвину і його однопартійцями в мажоритарних округах.

Литвин: інакше вчинити не міг

На з'їзді своєї політсили сьогодні спікер пояснив, що змушений підписати закон. За його словами, після того як Верховна Рада відхилила подані ним пропозиції щодо усунення неточностей та неузгодженостей в документі, конституційна норма зобов'язує його негайно підписати законопроект і направити президенту України. "Мені залишається тільки одне - виконувати закон, намагаючись максимально вирішити цю проблему", - зазначив він.

Литвин заявив, що звернувся до Віктора Януковича і висловив свою позицію щодо мовного питання, зокрема, щодо "очевидних правових вад закону". У числі таких вад він назвав відсутність фінансових розрахунків з впровадження законопроекту, ризики для державної мови, відсутність гарантій реалізації мовних прав представників інших національних меншин.

Три місця в списку ПР

Вчора на з'їзді Партії регіонів стало відомо, що троє найближчих соратників Литвина - Ігор Шаров, Олег Зарубінський та Катерина Ващук включені в умовно прохідну частину списку кандидатів від ПР на виборах в Раду. Сама Народна партія список до Центрвиборчкому подавати не буде - кандидати висунуті лише по мажоритарних округах. Сам спікер так прокоментував участь своїх однопартійців у списку ПР: "Я ставлюся до цього як до можливості таким чином посилити позицію партії. Якщо людина не змінює своїх поглядів принципових, соратників і буде більш якісно реалізовувати свій потенціал - слава Богу", - сказав він.

"Литвин підписав закон, тому що отримав особисту квоту в списку ПР", - говорить ЛІГАБізнесІнформ політтехнолог Тарас Березовець, коментуючи мотиви спікера. Крім того, за його словами, Литвин замовляв соціологію по своєму округу в Житомирській області, де збирається балотуватися. "Завдання полягало в тому, щоб з'ясувати, чи вплине підпис під цим законом на перспективи Литвина. Мабуть, отримавши результати, Литвин заспокоївся і поставив підпис", - додав експерт. Крім того, спікер напевно отримав гарантії сприяння кандидатам - народникам з боку місцевої влади.

Говорячи про долю закону про мови, Березовець підкреслив, що не схильний поспішати у висновках щодо того, чи буде він підписаний. "До останнього часу з Банкової лунали різні думки на цей рахунок", - говорить експерт і додає, що президент намагається грати роль об'єднувача. "У цьому сенсі підпис під законом поставить такий статус під сумнів. Хоча мені здається, що в даному випадку переможе логіка партійного вождя, а не президента цілої країни", - говорить Березовець.

Досьє на Володимира Литвина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини