RU

Новина дня: кримінальній справі Луценка - рівно рік

09.11.2011, 18:08
Новина дня: кримінальній справі Луценка - рівно рік - Фото
c250180458507d0a80f51b9df9836ad2.jpg
Сьогодні виповнився рівно рік з того моменту, як Генеральна прокуратура порушила відносно екс-глави МВС Юрія Луценка кримінальну справу, звинувативши його в перевищенні повноважень і розтраті державних коштів. Зараз справа знаходиться на стадії судового розгляду. У списку на допити в суді значаться 148 прізвищ свідків, але перші кілька десятків допитаних дали свідчення у виправдання свого колишнього начальника.

У середу Печерський суд допитав ще двох свідків, і звинувачення знову не почуло нічого втішного: обидва захищали Луценка, а один з них, того більше, дозволив собі прямо заявити, що екс-міністр невинний.
Олександр Пантелішін в грудні 2007 року працював керівником госпуправління МВС. Саме до нього надійшли документи від начальника автогосподарства Володимира Орбана на закріплення водія Леоніда Приступлюка за службовим автомобілем. В ході допиту Пантелішін заявив, що папери відповідали всім вимогам, тому він їх підписав. "Це ж не тільки за ним одним закріпили, це процедура, яка проходить практично кожен день", - сказав він і додав у бік Луценко: "Я від вас ніяких незаконних наказів, доручень чи вказівок не отримував".

Відповідаючи на уточнююче питання захисту, чи відомі йому будь-які факти або обставини, які підтверджують, що Луценко скоїв інкриміновані йому злочини, Пантелішін несподівано заявив: "Мені невідомо. І я не знаю, чи маю я право говорити це в суді чи ні, але моя думка - міністр невинний".

Другим у суді виступав Анатолій Юхименко, який у 2005-2006 роках паралельно з Леонідом Приступлюком працював водієм міністра внутрішніх справ Луценка. Юхименко розповів, що до нього теж надійшла пропозиція від начальника управління Департаменту оперативної служби (ДОС) перейти в цей департамент і стати водієм міністра. Після цього він числився старшим оперуповноваженим ДОС, отримував там зарплату, але виконував функції водія. Юхименко наголосив, що це відповідало нормативним документам МВС.

На питання прокурора, що входило до службових обов'язків свідка в ДОС, Юхименко відповів, що це секретна інформація. При цьому він додав, що автомобілі міністра обладнані спецзасобами зв'язку, і працювати на них могли тільки водії з допуском до державної таємниці першої категорії, якими були співробітники ДОС. Також, за його словами, працюючи в ДОС, він мав право доступу на секретні об'єкти МВС.

"Скажіть, Луценко інкримінують, що він вступив у злочинну змову з Приступлюком для нарахування зарплати в ДОС. З вами він не вступав у таку злочинну змову?" - запитала у свідка дружина обвинуваченого Ірина Луценко. "Ні, не вступав", - відповів Юхименко.

Однак один негативний сигнал від допиту свідків захист Луценко все-таки отримав: Олександр Пантелішін під час допиту обмовився, що місяць тому його викликали в прокуратуру на допит у новій кримінальній справі екс-міністра. "Він сказав, що його викликали в іншій кримінальній справі за каденції Луценка. Робіть висновки. Готується нова кримінальна справа", - наголосила дружина заарештованого Ірина Луценко. Водночас, свідок у своїх показаннях не уточнював, хто проходить підозрюваним у справі, за якою його допитували.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини