RU

Новина дня: Київрада з боєм попросила Раду призначити вибори

19.08.2013, 17:03
Новина дня: Київрада з боєм попросила Раду призначити вибори - Фото
7a3742c4ad570b1dd6c168d581a967b0.jpg
Сьогодні біля Київради зібралися опозиціонери і зігнані владою бюджетники. Останні вимагали проведення сесії Київради. Їм нібито повідомили про те, що якщо сесію провести не вдасться, бюджетники залишаться без зарплати. Опозиція вважає Київраду нелегітимною. Депутати від Батьківщини, УДАРу та Свободи намагалися зірвати сесію, але влада встигла вирішити всі свої питання і закрила засідання самостійно через 10 хвилин роботи.

Що було всередині

Поки на вулиці Беркут ледь стримував кілька тисяч опозиціонерів, в будівлі Київради секретар Київради
Галина Герега відкрила позачергову сесію. Тривало засідання не більше 10 хвилин, після чого Герега оголосила про закриття сесії.

У залі зареєструвалися 79 депутатів міськради (з 120). Депутати майже одноголосно прийняли чотири постанови і три звернення до Верховної Ради. Зокрема, депутати проголосували звернення до парламенту з проханням призначити вибори мера і Київради.

Крім того, були прийняті рішення про створення центрів надання адміністративних послуг, про внесення змін до рішення Київради щодо державного бюджету в частині витрат на оплату соціальних надбавок бюджетникам тощо.

Що було зовні

Крім опозиціонерів, біля будівлі Київради сьогодні зібралося кілька тисяч бюджетників, які прийшли підтримати проведення сесії. За словами опозиції, рядові бюджетники беруть участь в акції з ініціативи влади. Опозиція заявляє, що повноваження Київради минули 2 червня, а тому всі засідання ради є незаконними.

На сходинках перед Київрадою міліція виставила металеві огорожі і оточення із співробітників міліції, а відразу за огорожею - бритоголових хлопців у спортивних костюмах. Всередину нікого не пускали - ні журналістів, ні депутатів Верховної Ради, ні депутатів Київради від опозиції. Всередині були тільки перевірені і лояльні.

У ході бійок з міліцією депутатам опозиції вдалося вибити одне з вікон і через нього потрапити до невеликого приміщення міськради, але далі пройти не вдалося - депутатів заблокував Беркут. В результаті штурму Київради, за даними міліції, постраждав один з міліціонерів. Його нібито відтягнули у натовп людей і там побили. Однак, за даними опозиції, є постраждалі і в лавах опозиції. Від дій міліції, повідомили в Батьківщині, серйозно постраждав депутат Ради Степан Кубів. Попередньо у нього констатували перелом ребер. Зараз він у важкому стані перебуває у Феофанії.

Відео бійок біля Київради

Фоторепортаж про події біля Київради

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини