RU

Новина дня: регіонали намагаються утримати Київ до 2015 року

20.03.2013, 17:26
Новина дня: регіонали намагаються утримати Київ до 2015 року - Фото
Голова КМДА Олександр Попов та голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін
Верховна Рада України в черговий раз відклала питання про вибори мера Києва і вибори депутатів Київради 2 червня цього року. На цей раз у Партії регіонів заявили, що без рішення Конституційного суду нічого робити не будуть. В той же час суд, на думку опозиції, вже отримав з Банкової готове рішення: вибори мера і депутатів пройдуть в 2015 році, а зараз можна зробити хіба що дострокові вибори градоначальника, який зможе керувати містом до виборів-2015. Однак це крісло, без власної більшості в Київраді, потрібно тільки одній людині - нинішньому голові КМДА Олександру Попову.

Не тримають слово

Суддів КСУ регіонали запитали, чи можна проводити вибори Київради і мера роздільно. Лідер ПР у Раді Олександр Єфремов вчора заявив: "Щоб нас не звинувачували в тому, що ми зриваємо вибори або ще в чомусь, ми прийняли рішення завтра за основу в першому читанні цей законопроект проголосувати, потім у нас якраз виходить 2-3 тижні підготовки до другого читання. Ми дуже сподіваємося, що судді КСУ до цього часу розглянуть дане питання і дадуть відповідні відповіді нам. Як тільки ми ці відповіді отримаємо, ми будемо визначатися остаточно".

Однак сьогодні фракція ПР, незважаючи на обіцянку Єфремова, не захотіла розглядати це питання першим, а відклала його на догоду іншим темам. У результаті сьогодні навіть в першому читанні вибори в Києві проголосували - спікер Володимир Рибак закрив засідання і знову переніс розгляд. Єфремов пояснив, що сторони повинні "шукати політико-правове рішення". "Коли ми в понеділок зібрали юристів, раду фракції, то прийшли до висновку, що по Києву юридичне рішення знайти неможливо", - каже регіонал.

Що не так

В опозиції кажуть, що поведінку влади легко прогнозувати. Головна мета Банкової - не допустити одночасних виборів мера і Київради в цьому році і провести їх у 2015-му. До цього часу провладна більшість у Київраді, в.о. мера  Галина Герега і голова КМДА Попов будуть безроздільно керувати столицею. "Навіть якщо парламентська більшість підтримає рішення про проведення виборів 2 червня в першому читанні, то все одно буде тягнути до цілком прогнозованого висновку КСУ", - говорить ЛІГАБізнесІнформ депутат від Батьківщини Леся Оробець.

Судді КСУ, говорять в опозиції, прийдуть до висновку, що чергові вибори столичної міськради слід проводити в 2015 році разом з іншими місцевими перевиборами, а дострокові вибори мера провести можна, але лише на два роки - до чергових виборів у 2015 році. Однак, за словами Оробець, без підтримки міськради такий тимчасовий мер не матиме "ні реального впливу на ситуацію в Києві, ні механізмів її змінити".

Тепер опозиція заявляє, що якщо вибори мера і депутатів 2 червня не відбудуться, то вже 3 червня - в день, коли закінчуються повноваження міськради - робота цього органу буде заблокована силами Батьківщини, УДАРу та Свободи - аж до 2015 року. Однак велика ймовірність, що і через два роки влада знайде спосіб, як уберегти киян від неправильного з точки зору Банкової вибору.

 Соцопитування по виборах у Києві: Кличко впевнено перемагає Попова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини